Vienīgie līderi vismaz līdz piektdienas vakaram

- 27.Aprīlis, 2021

Sestdien Hanzas vidusskolas futbola laukumā kārtējo Optibet virslīgas maču aizvadīja Valmiera FC sastāvs, tiekoties ar tradicionāli neērto pretinieku FK Metta, kas aizpērnās sezonas izšķirošajā cīniņā Vidzemes Olimpiskā centra stadionā, nonākuši zaudētājos ar 0:3, otrajā puslaikā rezultātu spēja izlīdzināt, tādējādi liedzot valmieriešiem kārt kaklā bronzas godalgas, kuras mūsējie izcīnīja, bet tikai gadu vēlāk.

Mūsējo kapteinim Raimondam Krollim šī bija pirmā spēle pret savu bijušo komandu, no kuras viņš starpsezonā pievienojās valmieriešiem, kuri kā viena no divām līdervienībām bija uzskatāmi par mača favorītiem, savukārt Metta līdz šim bija atņēmusi pa punktam Rīgas Futbola skolai (RFS) un FC Riga un atradās 7. vietā.

Valmierieši laukumā devās apņēmības pilni pierādīt savu pārākumu, un drīz vien tas izpaudās arī rezultātā – 12. minūtē mērķi sasniedza gruzīnu leģionāra Lukas Silagadzes tālšāviens – 1:0 Valmiera FC labā. Pēc vārtu zaudējuma Metta metās atspēlēties, taču virslīgas snaiperu līdera Muritalas 19. minūtē gūtie vārti netika ieskaitīti tiesnešu fiksētās aizmugures dēļ. Tā arī bija laukuma saimnieku vienīgā iespēja pirmajā puslaikā mainīt rezultātu, kurpretī valmieriešiem izdevību palielināt pārsvaru bija krietni vairāk, diemžēl uzbrukumu noslēguma fāzē precizitātes pietrūka gan Alvim Jaunzemam, gan Raimondam Krollim.

LUKA SILAGADZE (NR. 14) iepriekšējā sezonā bieži grēkoja, pārturot bumbu, taču šosezon viņš kļuvis par  precīzāko piespēļu meistaru komandā. Jāņa Līgata foto