Vimbu laiks nu arī rudenī!

- 3.Novembris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Parasti tas ir pavasaros, kad pēc paliem vimbas pulcējas nārstot un makšķerniekiem ir iespējas pie laba loma tikt (vairāk par piecām gan vienā reizē ņemt nedrīkst).

Valmierā Gaujas krastos lejpus Kazu krācēm vīri (arī sievas) ar gruntenēm tad bariem sēž, un labā copes dienā var vien nopriecāties, ka ik pa brīdim kāds no sēdsoliņa kājās pielec, lai paprāvo sudrabaino zivi krastā vilktu.

Pārsteidzoši, bet līdzīga aina nu Valmierā pie Gaujas vērojama arī oktobrī, kad makšķernieki tiek pat pie labākiem vimbu lomiem nekā pavasaros. Copes vietas gan salīdzinājumā ar pavasari šobrīd ir krietni pavirzījušās no krācēm uz leju un vimbas vislabāk ķeras posmā no Mūzikas skolas līdz pilsētas tiltam, turklāt pat «trakāk kā nekad pavasaros» (tā teica kāds no vimbotājiem) Pārgaujas krasta pusē.

Kādēļ šoruden gandrīz vai traka vimbu cope, izskaidrot nespēj neviens no uzrunātajiem makšķerniekiem, bet ar vimbām tik bagātu rudeni neatceras pat sirmie vīri.

DISTANCI IEVĒROJOT. Jau pirms Covid-19 Makšķernieku noteikumos bija prasība, ka vienam no otra jāmakšķerē vismaz pāris metru attālumā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru