VTU Valmiera būs divi elektrobusi

- 12.Jūlijs, 2022
Laikrakstā

6. jūlijā VTU Valmiera parakstīja līgumu par divu elektrisku autobusu piegādi. Sīkāk par to Liesmai pastāstīja uzņēmuma Transporta daļas vadītājs Guntis Kamzols.

Varbūt nedaudz var iepazīstināt ar līguma detaļām?

Tie būs divi pilnībā elektriski autobusi Valmieras pilsētas maršrutu vajadzībām. Tos saražos tas pats uzņēmums Solaris, kura hibrīda piedziņas busi Valmierā kursē jau pašlaik. Viņi uzvarēja VTU Valmiera izsludinātajā iepirkumā. Jāteic, ka mūsu prasībās pret ražotāju bija ietvertas ļoti nopietnas garantijas saistības, lielas un ilgtermiņa, iespējams, tāpēc interesējās daudzi, taču reāli beigās bija tikai viens pretendents. 

Elektrisks autobuss uzreiz liek jautāt par iespēju to uzlādēt, nodrošinot arī attiecīgo jaudu. Cik atceros, savulaik VTU Valmiera testētais elektriskais buss uzlādes laikā radīja nopietnas elektrības padeves problēmas Kocēnos... 

Tas negadījums toreiz sanāca, pieslēdzot pie vecās elektroapgādes sistēmas, tagad vilksim no transformatora jaunu kabeli ar divreiz lielāku jaudas rezervi. Uzlādes infrastruktūra būs mums pašiem uzņēmuma teritorijā, to patlaban būvējam. Faktiski tā ir parasta kaste ar diviem uzlādes izvadiem. Ideja tāda, ka var lādēt vienu busu ar maksimālo – 100 kilovatu – jaudu, var slēgt pie uzlādes abus divus busus, tad tā jauda dalās uz pusēm – pa 50 kilovatiem. Lēnā uzlāde ir naktī, bet ir opcija ātrā uzlāde, piemēram, pusdienas pārtraukumā – uzreiz ar 100 kilovatiem.

BŪS GANDRĪZ TĀDI PAŠI. Vizuāli jaunie elektriskie autobusi gandrīz ne ar ko neatšķirsies no hibrīda piedziņas busiem, kuri jau otro gadu kursē Valmieras pilsētas maršrutos. G. Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru