ZAAO – balva par vides mērķu īstenošanu

- 11.Jūnijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

5. jūnijā Rīgā svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā Valsts vides dienests sveica Zaļās izcilības balvas laureātus no visas Latvijas – uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas izcēlušies ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un pēc pašu iniciatīvas rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi. Reģionālais atkritumu apsaimniekotājs SIA ZAAO saņēma augstāko novērtējumu nominācijā Zaļā izcilības balva atkritumu apsaimniekošanā par vides mērķu īstenošanu šajā jomā. Uzņēmumu ZAAO balvai bija izvirzījusi Valmieras novada pašvaldība.

ZAAO nodrošina pilna cikla atkritumu apsaimniekošanu videi draudzīgā veidā, īpaši izceļoties ar būtiskām investīcijām aprites ekonomikas centrā Daibe. Pēdējo gadu laikā tur atklāti vairāki nozīmīgi infrastruktūras objekti, tostarp jauna atkritumu krātuve, infiltrāta attīrīšanas iekārtas un bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīca. Šie projekti būtiski samazina bioloģiski noārdāmo atkritumu apglabāšanu un poligona emisiju radīšanu.

Balvas pasniegšanas ceremonijā uzņēmuma ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis uzsvēra: «ZAAO attīstības pamatā vienmēr ir cilvēks ar savu attieksmi pret vidi, tās vērtībām. Šī balva ir augsts novērtējums par paveikto un reizē lepnums katram uzņēmuma darbiniekam, jo tā apliecina, ka mēs ejam pareizajā virzienā uzņēmuma attīstībā un izaugsmē. Vienlaikus tas ir apbalvojums mūsu astoņām pašvaldībām par uzticēšanos, novērtēšanu un izcilo sadarbību. Ar sasniegto nekas nebeidzas, mēs turpināsim pilnveidoties, meklēt labākos risinājumus, lai saudzētu vidi un pasauli mums apkārt».

Te jāatzīmē, ka jau kopš 1972. gada ik gadu 5. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules vides diena. Apvienoto Nāciju Organizācija iedibināja šo tradīciju, lai veicinātu izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā. Savukārt Valsts vides dienests kopš 2015. gada ir iedibinājis gada balvu vides aizsardzībā Zaļā izcilība, godinot uzņēmumus un sadarbības partnerus, kuriem tuva vides aizsardzība un kuri rūpējas par Latvijas vides kvalitāti un ilgtspēju.

 

VĒL VIENS AUGSTS NOVĒRTĒJUMS. SIA ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis un Valsts vides dienesta ģenerāldirektora vietniece stratēģiskās attīstības un kontroles jautājumos Laura Anteina Zaļās izcilības balvas pasniegšanas ceremonijā. Foto no ZAAO arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru