Ziedēt savos darbos

- 26.Aprīlis, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«Zīmēšana, krāsojamās grāmatas, krāsas, vizuālās mākslas olimpiādes skolas laikā, varbūt šūpulī ielikts talants? Mūzikai tika dota priekšroka. No 2014. gada glezniecības prasmes tā nopietni sāku apgūt mākslinieces Ievas Lapiņas-Strazdītes vadītajos mākslas kursos. Eļļas krāsas, terpentīna piesātinātā smarža, satraukums, liekot uz balta audekla pirmos krāsas triepienus, krāsu spēle, mans redzējums kopā ar Ievas pieredzi un pedantismu, un daudz, daudz stundu darba un pacietības. Tas ir radīšanas prieks! Prieks, ka varu darīt to, kas man patīk. Ikvienā izstādes darbā ir stāsts, emocijas, personīgās sajūtas. Un ir patiess prieks, ka lielākā daļa šo darbu jau atrodas privātkolekcijās. Sajūtiet, kā smaržo margrietas, cik noslēpumaini ir virši, cik trausli ir zilie zvaniņi, cik dažādas ir magones. Iebrieniet saullēkta pļavā un ieraugiet gaismas spēles puķu ziedlapiņās. Pastāviet Gaujas krastā un pavērojiet, cik dažāds un netverams ir ūdens! Sajūtiet, cik mīļš var būt ceļš uz mājām, cik koku pavēnī cēla stāv dzimtas māja, ko Latvijas simtgadē saņēma dāvanā kāda mammīte! Es neesmu burve, es tikai mācos..., kādā dziesmā atzinusies dzejniece Māra Zālīte. Es ziedu krāsās un savos darbos!» tā par savu krāsu aizrautību stāsta INGA GEDUŠEVA. Viņas personālizstāde Es ziedu otrdienas, 30. aprīļa, pēcpusdienā tiks atklāta Valmieras Kultūras centrā, kur tā būs skatāma veselu mēnesi – līdz pat 30. maijam.

Pirmo reizi Ingas Geduševas darbi eksponēti 2015. gada vasarā Valmieras muzeja Gleznošanas kursu dalībnieku izstādē Valmieras muzejā, bet jau 2016. gada septembrī – pirmā personālizstāde SIA Amber Distribution Latvia telpās Rīgā. Tā paša gada novembrī Ingas gleznas skatāmas Valmieras muzeja Gleznošanas kursu dalībnieku izstādē Valmierā, ZET foajē, bet 2019. gada martā – personālizstāde Naukšēnu kultūras centrā.

Inga Geduševa gleznošanas meistarību slīpējusi ne vien Ievas Lapiņas-Strazdītes vadītajos Valmieras muzeja Gleznošanas kursos, bet arī papildinājusi divos vasaras plenēros – pie Alauksta ezera un Skultē pie jūras.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru