Ziemassvētki neslēpjas Vecīša dāvanu maisā

- 23.Decembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Ziemas saulgriežu jeb Ziemassvētku laiks ir pārdomu un mīlestības laiks. Domās pateicamies aizejošajam gadam, aiz muguras atstājot visu, kas nav izdevies. Tas ir laiks, kad domām ir liels spēks, tāpēc varam sev «ielikt pozitīvu programmu» nākamajam gadam. Liesmai par savām Ziemas saulgriežu tradīcijām stāsta valmieriete, godu rituālu zinātāja GUNA MEDNE.

Ar Gunu sarunājāmies 20. decembrī. 

«Tas, kas pašlaik notiek kosmosā, ir vienkārši fantastika. Imants Ziedonis pirms daudziem gadiem ir uzrakstījis: «Pašlaik zeme ir saules griežos, zeme ir pārmaiņu brīdī. Izmantojiet šo brīnumaino kosmosa sajūtu. Ienesiet, ieviesiet to savās ģimenēs. Pašlaik katram bērniņam saule ir pie labās rokas un mēness pie kreisās, ja viņi to nezina, lai viņi to uzzina. Nestāstiet bērniem, ka Ziemassvētki slēpjas Ziemassvētku veča dāvanu maisā, bet stāstiet, ka Ziemassvētki ir milzīgi lieli, nu tik lieli kā debesis laukā, ar visām zvaigznēm, un, ka zeme pašlaik griežas uz otriem sāniem. Kā? Tā, kā pankūku apmet uz saules pannas otrādi, un ka nu tā cepsies pusgadu, līdz Jāņiem. Stāstiet bērniem lielas lietas, rādiet lielus tālumus, rādiet lielu gaitu. Stāstiet par mūžību un arī par to, ka tauta dzīvos mūžībā…» 

Pašlaik ir ārkārtīgi svarīgs identitātes jautājums. Šis laiks gadā, kad vecā saulīte «nomirst» un «dzimst» jaunā saulīte, ir laiks, kad gaisma jārod sevī, kad ir visspēcīgākais attīrīšanās laiks. Ir jāsakārto sevi – jāattīra savas domas, savi darbi, sava māja jāsakārto, savs ķermenis jāpiebužina. 

GUNA MEDNE. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru