Zupa bez sāls un deserts bez cukura

- 27.Aprīlis, 2018
Dzīvesstils
Laikrakstā

Rūjienā ar dažādiem pasākumiem un norisēm turpinās pašvaldības projekts «Esi vesels, Rūjienas iedzīvotāj!». Novada Tautskolā nesen notika jau trešā šā projekta ekskluzīvā tikšanās ar Latvijā populāru uztura speciālisti MARINU SVĒTIŅU. Šoreiz viņas lekcijas tēma bija par lieko svaru un tā samazināšanai atbilstošu ēdienkarti. Virtuvē — praktiskajā daļā klāt pabija arī «Liesma», tādēļ šajā lappusē par tur dzirdēto, redzēto un baudīto.

Noderīga sadarbība

Par novada Tautskolas un Rūjienas novada sociālā dienesta sadarbību minētajā projektā stāsta sociālā darbiniece DACE PETKĒVICA un sociālā darbiniece darbā ar ģimeni un bērniem BAIBA PĒTERSONE.

Dace: «Lai realizētu tik apjomīgu projektu, vajadzīgs komandas darbs. Tautskolas un sociālā dienesta speciālisti to paveic kopā. Lekciju cikls par veselīga uztura principiem ir pieprasīts, tādēļ par apmeklētāju interesi sūdzēties nevar. Nodarbības apmeklē gan rūjienieši, gan arī iedzīvotāji no pagastiem. Tad nu sociālais dienests gādā, lai interesenti no pagastiem varētu nokļūt Rūjienā un atpakaļ mājās.»

Baiba: «Plānojot šā projekta teorētiskās un praktiskās nodarbības, mērķauditorijā uzsvaru likām uz mammām, jo bieži vien ir tā, ka viņas savas noslogotības un mājas rūpju dēļ fiziski netiek uz sabiedriskiem pasākumiem. Mēs palīdzam viņām saņemties, izrauties no ikdienas un kaut vai šādi socializēties — satikties, sapazīties, uzklausīt citai citu un uzzināt daudz noderīga ģimenes ēdienkartei. Sanāk tāda teorētiski un praktiski vērtīga kopā būšana. Piemēram, vienu no iepriekšējām nodarbībām lektore Marina veltīja maznodrošināto pārtikas paku satura analīzei. Par katru tās produktu un tā lietojumu bija savs stāsts. Kopējais secinājums: no uztura vērtības viedokļa pakās ievietotie produkti ir augstvērtīgi. No tiem virtuvē pagatavojām pat gardus smūtijus, konfektes, iemācījāmies likt lietā arī griķus un citus šo paku produktus.»

Dace: «Projekts ir satuvinājis. Uz pirmo nodarbību dažu labu mammu nācās pat pierunāt, bet tagad uz katru nākamo viņas jau pašas vēlas ierasties. No sākotnējās kautrības vairs ne vēsts. Visas aktīvi iesaistās praktiskajās nodarbībās, dalās arī katra savā virtuves mākā. Lektore Marina mums ir daudz vērtīga iemācījusi. No savas pieredzes varu teikt, ka šo nodarbību rezultātā esmu krietni pārskatījusi savus ēšanas paradumus. Mans atklājums, piemēram, ir skābētie kāposti. Ir arī citi uztura jaunumi, ko jau esmu ieviesusi.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru