Zvirbulis lasa pilsētā

- 20.Jūlijs, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras bibliotēkas Zvirbulis aicināja lielus un mazus tikties brīvdabas pasākumā «Zvirbulis lasa Jāņparkā».

Pasākumā apmeklētāju netrūka. Koku zaros un krūmos Zvirbulis bija izkaisījis citātus un domu graudus no dažādām grāmatām, bērnu uzdevums bija tās atpazīt. Ja mazākajiem ar uzdevumu bija grūtāk tikt galā, tad palīdzēja vecākās māsas, brāļi, arī mammas, tēti un vecvecāki. 

Zvirbuļa ciemošanās izvērtās par patiesi jauku pēcpusdienas notikumu brīvdabā. 

«Mēs nezinājām, cik apmeklētājus šajā reizē varam sagaidīt, un esam patīkami pārsteigtas,» sacīja Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja Egita Šaicāne, bet, jautāta, vai bērni atmetuši lasīšanai ar roku vai tomēr grāmatu izvēlas par savu domubiedru, atbildēja: «Bērni lasa. Arvien biežāk mēs saskaramies ar sarunu bibliotēkā, kad mamma saka: šoreiz vairāk grāmatu neņemsim, jo nevarēšu visu uz māju aiznest! Un ir ļoti emocionāli, ja ieraugi, ka šis lasītprieks ir modināts ģimenē. Ir tādas ģimenes, kas uz bibliotēku nāk kopā: mamma izvēlas sev interesanto, lielie bērni paņem, kas viņiem patīk, un mazākajam varbūt tiek grāmatiņa, kur pirmie vārdiņi jāmācās, un tas ir jauki!».

ĢIMEŅU KOPĀ BŪŠANA arī grāmatu meklēšanas notikumā. Jāņparkā skolotāja Aiga Vimba kopā ar mazbērniem Lāsmu un Miķeli. I. Kalniņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru