20 miljoni eiro – Vidzemes un Latgales lielākajam graudu kooperatīvam

10.Jūlijs, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Vidzemes un Latgales graudu kooperatīvs lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība VAKS ir saņēmis no Swedbank finansējumu apgrozāmajiem līdzekļiem 20 miljonu eiro apmērā. Vienošanās ļaus kooperatīvam veiksmīgāk iepirkt graudus jaunajā graudu kulšanas sezonā, turklāt vienošanās par finansējumu ļaus kooperatīvam veiksmīgāk aizstāvēt vietējo ražotāju intereses kopējā tirgū.

GAIDA JAUNO RAŽU. Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības VAKS lielie graudu uzglabāšanas rezervuāri Matīšos gaida pirmās kravas ar graudiem. Kā spriež graudkopības eksperti, šogad raža varētu būt lielāka par vidējo. G. Vīksnas foto

Te jāatgādina, ka lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība VAKS aktīvi darbojas kopš 1999. gada. Kooperatīvs ir Vidzemes un Latgales lauksaimnieku uzņēmums, kas izveidojis sistēmu, kura nodrošina savu biedru izaudzētās produkcijas pirmapstrādi, uzglabāšanu, realizāciju un eksportu. Kooperatīvā pašlaik apvienojušās 545 saimniecības un kooperatīvs nodarbina 60 pastāvīgos darbiniekus.

Ņemot vērā labās ražas prognozes un līdz šim sasniegto, finansējums tiks izmantots kooperatīvās sabiedrības tiešās darbības nodrošināšanai, sniedzot atbalstu vietējiem lauksaimniekiem – graudu ražotājiem. Stabils finansējums dod iespēju elastīgāk vienoties par graudu iepirkuma cenām, kā arī ļaus efektīvi izmantot graudu uzglabāšanas iespējas un palīdzēs nodrošināt lauksaimniekus ar ražošanai nepieciešamajām izejvielām jau nākamajā sēšanas sezonā.

Komentāri
Pievienot komentāru