eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas
Reklāma1300 × 120 px

Ciemos pie “estipuikām”

Māris Zariņš

Autors • 17.06.2022.

Ciemos pie “estipuikām”
Burtu izmērs
Ciemos pie "estipuikām"

Nu, ir garšīgs! Bet zināma lieta, ka īsti ēdams – asaku dēļ – tas sākas svarā vismaz no kilograma un uz augšu. Paziņa reiz man teica, ka breksis neesot ēdams, jo kopā ar asakām viņš esot puskukuli maizes izspļāvis laukā. 


Tātad jāķer lieli brekši! Kur un kā tos dabūt, tas nu katra makšķernieka ziņā. Pirms vairākiem gadiem Burtniekā masveidīgi nobeidzās tieši lielie brekši. Iemesls toreiz tā arī palika nenoskaidrots… Tagad paretam kāds lielāks ir uzķēries, bet pārsvarā tomēr trāpās mazie. Nestrīdos, varbūt vainīga meistarība, pieeja vai vēl kas cits, bet jau pāris gadus brekšos dodos Igaunijas virzienā uz Emajegi upi pie Tartu. Šī upe savieno divus Igaunijas lielākos ezerus Peipusu un Vertsjervu. Varbūt tāpēc tas mātes vārds upes nosaukumā (ema – igauniski māte)? Zinātāji apgalvo, ka brekši pavasaros, vasaras sākumā un rudeņos pa upi ceļojot no viena ezera uz otru.

DERĪGS! Pašportrets ar igauņu breksi. M. Zariņa foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma1300 × 150 px
Reklāma1300 × 120 px