eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Svinot Valmieras vasaras teātra festivāla piecgadi

GI

Ginta Riekstiņa

Autors • 31.07.2020.

Svinot Valmieras vasaras teātra festivāla piecgadi
Burtu izmērs
Svinot Valmieras vasaras teātra festivāla piecgadi

Festivālam pieci gadi nav daudz, tas ir tad, kad tu vēl tikai ieskrienies. Pirmais uzdevums ir izpildīts – VVTF ir nostiprinājies Latvijas kultūras telpā. Cilvēki, kuri interesējas par šo sfēru, vairs nejautā – kas tas ir.

Martā, kad iestājās kovids, daudzi festivāli tika atcelti. Liela laime ir, ka šo festivālu organizē Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētu, kuri atbalstīja, ka šis festivāls notiks un mūsu komanda varēja turpināt strādāt. Pateicība labam liktenim, ka mūsu valstī šī situācija iegāja salīdzinoši mierīgā gultnē un ka uz šo brīdi mēs varēsim tomēr vērt vaļā festivālu skatītājiem. Protams,  tas būs mazāks un, protams, centīsimies neveidot pasākumus, kur būtu cieša pulcēšanās. Tam pievērsīsim lielu uzmanību.

Šogad VVTF tēma ir saskarsme

Viens no darbiem par saskarsmes tēmu būs piektdien, 7. augustā, veikala Kameja skatlogā. Tur norisināsies Monikas Pormales performance VISS BŪS LABI. Tās laikā cilvēki skatlogā būs apskāvušies. Performance veltīta cilvēku savstarpējai fiziskai saskarsmei kā vērtībai. Vērtībai, kuru Covid-19 pandēmijas laikā sabiedrība ir pakļāvusi apspriešanai.

Visas VVTF izrādes kaut kādā veidā ir saistītas ar  saskarsmi – par apskaušanos, par satikšanos. Piemēram, Valtera Sīļa dokumentālā izrāde par futbolu UZVARA IR MIRKLIS. Tā vēsta par spēli Stambulā 2003. gada 19. novembrī, kad Latvijas un Turcijas futbola izlašu mačs rezultējās 2:2. Šis neizšķirts, iespējams, ir lielākā uzvara Latvijas futbola vēsturē, jo, pateicoties tam, pirmoreiz bija iespējams nokļūt 2004. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā. Šobrīd nevaram spēlēt futbolu, mums izpalika hokeja čempionāts, mums izpaliek šie sporta pasākumi kā vienojošā nacionālā lieta. Ja sajūtu tēma ir saskarsme, tad saturiski ir dokumentāli notikumi par eksistenciālām tēmām.

REINIS SUHANOVS. Pie Valmieras vasaras teātra festivāla biroja loga. Ārijas Romanovskas foto

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Jaunākie

  1. Apmaksātā publikācija 24.08.2026.

    Jumta renovācija vai jauna jumta izbūve – kvalitatīvs jumts sākas ar pareizo izvēli

  2. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Fotoizstāde aicina paskatīties plašāk un vērīgāk

  3. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Kokles skaņas vieno cilvēkus no dažādām pasaules malām

  4. Uzņēmējdarbība 21.08.2026.

    Jaunumi no ZAAO

  5. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  6. Viedokļi 21.08.2026.

    Latvijā dzīvojam «bez problēmām»

  7. Viedokļi 21.08.2026.

    Ekspedīcija kapsētā. Ar mistikas klātbūtni

  8. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam

  9. Viesis 21.08.2026.

    Dziedāt un dziedināties

  10. Sports 21.08.2026.

    Valmieras regbija klubam “Fēnikss” bronza Latvijas čempionātā!

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Vēsturē 18.08.2026.

    Pabeigta senā Rīgas – Valkas – Tērbatas lielceļa Latvijas posma vēsturisko krogu apzināšana un izpēte

  4. Kultūra un izklaide 18.08.2026.

    «Jāiet ir tautās!» – 96 gadus vecais «Zelta ritmu» dalībnieks atklāj savu dzīvesprieka recepti

  5. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  6. Projekts 18.08.2026.

    Inovāciju fonds – būtisks finanšu instruments Zaļā kursa mērķu sasniegšanai

  7. Izglītība 18.08.2026.

    Diasporas jauniešu personības izaugsmes nometne «Olimpiskais kvants 2026»

  8. Viedokļi 18.08.2026.

    Septiņas profesijas,kas izturēs mākslīgāintelekta laikmetu

  9. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās

  10. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam