eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Etno kokļu kopa noslēdz pirmo sezonu

AG

Agnese Sīle

Autors • 03.07.2018.

Etno kokļu kopa noslēdz pirmo sezonu
Burtu izmērs
Etno kokļu kopa noslēdz pirmo sezonu

«Ideja par to, ka Valmierā vajadzētu veidot koklētāju kolektīvu, man radās jau pirms trim gadiem, kad sāku dzīvot Valmierā un strādāt Valmieras Mūzikas skolā. Strādājot Mūzikas skolā otro gadu, kopā ar direktori izveidojām interešu izglītības kursus etno koklēm. Uz šīm nodarbībām atnāca četras koklētājas, un viena no tām bija Guna Medne — tieši viņa mudināja veidot šo kokļu kopu,» stāsta etno kokļu kopas vadītāja Zane Sniķere.

«Mācīties spēlēt kokli man bija ļoti sens sapnis. Pirms trim gadiem radās iespēja apgūt kokles pamatus Valmieras 5. vidusskolā, pēc tam pievienojos nodarbībās Valmieras Mūzikas skolā — tā iepazinos ar Zani Sniķeri,» koklētāja Guna Medne skaidro, kā uzsākusi īstenot savu sen loloto sapni.

Pagājušā gada oktobrī Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopa tikās pirmajā nodarbībā, uz kuru ieradās 56 cilvēki. Zane Sniķere pauž izbrīnu par necerēti lielo interesi un atsaucību.

«Atnākusi uz pirmo nodarbību, es biju pārsteigta par to, cik daudz cilvēku ieradušies ar savām koklēm un ar vēlmi mācīties apgūt kokles spēli,» tā Zane.

Pašlaik etno kokļu kopā darboties turpina aptuveni 30 cilvēku, kuri spēlē divās grupās — koklētāji ar priekšzināšanām un iesācēji, taču nākamajā sezonā ir iecere abas grupas apvienot.

Aizvadītajā sezonā etno kokļu kopa ir piedalījusies vairākos koncertos, piemēram, tautastērpu izstādes atklāšanā Valmieras muzejā, pašdarbnieku svētku koncertā, Ziemassvētku koncertā Valmieras muzejā, kā arī martā notika koncerts sadarbībā ar Anša Jansona kokļu studiju. Etno kokļu kopas dalībniekiem pats atmiņā paliekošākais koncerts bija 18. jūnijā, kad brīvdabā tika noslēgta pirmā radošā sezona.

«Tās ir neaprakstāmas sajūtas — visiem kopā spēlēt un dzirdēt, kā tas skan,» emocijās dalījās Guna Medne, bet Zane Sniķere piebilda: «Man ir liels prieks, ka bija un būs iespēja palīdzēt cilvēkiem atrast mieru, veidu, kā relaksēties, jo koklēšana ir kā meditācija, darbs ar sevi.»

Kopas dalībnieki novērtē vadītājas veikumu, sakot: «Zane ļoti cenšas katrā dziesmā izdomāt, kā to padarīt interesantāku un saistošāku. Viņa ir enerģiska, pozitīva, radoša un uzmundrinoša, kas ir ļoti svarīgi.»

Rudenī etno kokļu kopa atsāks nodarbības, atzīstot, ka, ja ir patiesa interese ko jaunu iemācīties, tad nevajag padoties un viss izdodas.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Jaunākie

  1. Apmaksātā publikācija 24.08.2026.

    Jumta renovācija vai jauna jumta izbūve – kvalitatīvs jumts sākas ar pareizo izvēli

  2. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Fotoizstāde aicina paskatīties plašāk un vērīgāk

  3. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Kokles skaņas vieno cilvēkus no dažādām pasaules malām

  4. Uzņēmējdarbība 21.08.2026.

    Jaunumi no ZAAO

  5. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  6. Viedokļi 21.08.2026.

    Latvijā dzīvojam «bez problēmām»

  7. Viedokļi 21.08.2026.

    Ekspedīcija kapsētā. Ar mistikas klātbūtni

  8. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam

  9. Viesis 21.08.2026.

    Dziedāt un dziedināties

  10. Sports 21.08.2026.

    Valmieras regbija klubam “Fēnikss” bronza Latvijas čempionātā!

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Vēsturē 18.08.2026.

    Pabeigta senā Rīgas – Valkas – Tērbatas lielceļa Latvijas posma vēsturisko krogu apzināšana un izpēte

  4. Kultūra un izklaide 18.08.2026.

    «Jāiet ir tautās!» – 96 gadus vecais «Zelta ritmu» dalībnieks atklāj savu dzīvesprieka recepti

  5. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  6. Projekts 18.08.2026.

    Inovāciju fonds – būtisks finanšu instruments Zaļā kursa mērķu sasniegšanai

  7. Izglītība 18.08.2026.

    Diasporas jauniešu personības izaugsmes nometne «Olimpiskais kvants 2026»

  8. Viedokļi 18.08.2026.

    Septiņas profesijas,kas izturēs mākslīgāintelekta laikmetu

  9. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās

  10. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam