eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Ar savu skolu lepojoties

VA

Valentīna Brūniņa

Autors • 10.11.2016.

Ar savu skolu lepojoties
Burtu izmērs
Ar savu skolu lepojoties

Ģimene Kocēnos ir ienācēja, taču novadā aizvadītajos vienpadsmit gados iedzīvojusies un kļuvusi par īstenu jaunās dzīvesvietas patriotu.

«Vispirms pārvācāmies uz Valmieru, tad meitai vajadzēja bērnudārzu, un izvēlējāmies Kocēnu dārziņu, kur pašā sākumā sastapāmies ar patīkamu attieksmi. Nepagāja ne ilgs laiks, kad uz to pusi sākām skatīties arī, domājot par dzīvesvietu un skolu bērniem. Mani ne tik daudz interesēja valsts noteiktie standarti, kā tas, lai skola būtu mīļāka, draudzīgāka, lai atmosfēra tajā brīvāka. Protams, lai vienlaikus tiek īstenota izglītības programma. Man šī skola Kocēnos likās zelta vidusceļš,» izvēli pamato Agnese. «Mani tiešām interesē, ko bērni dara vietā, kur tiek pavadīta dienas lielākā daļa, tāpēc jau pašā sākumā piekritu darboties vecāku domē.»

Pelšu meita Vendija tagad mācās augstskolā, bet dēls Ēriks — Kocēnu skolas sestajā klasē.

Joprojām aktīvi darbojaties skolas vecāku domē — tagad jau kā domes priekšsēdētāja. Par vienu no būtiskākajiem domes pēdējā laika veikumiem droši vien uzskatāma skolas formu ieviešana?

Jā, šogad to paveicām. Pie formu ieviešanas strādāja visa vecāku dome, arī direktors palīdzēja. Pieredzē dalījās un piegādātāju ieteica Valmieras sākumskola.

Patiesībā sarunas par formu ieviešanu bija sākušās jau pirmskrīzes laikā, bet tad tās pajuka, uzskatot, ka vecāki formas nevarēs atļauties iegādāties. Sākumā arī es domāju, vai liekus izdevumus cilvēkiem vajag ieviest, esam taču lauku skola. Bet izrādījās, ka lielākā daļa ir par tām, un arī summa nemaz nav tik astronomiska (to atzīst vairums vecāku), un arī daudzi bērni  bija par formām. Tiesa, šajā jautājumā joprojām ir dažādi viedokļi. Personiski es lepojos ar to, ka mans dēls iet tieši Kocēnu pamatskolā un ka ir tāda iespēja to parādīt, valkājot formu. Nedomāju, ka tas viņu kaut kādā veidā iegrožo vai traucē attīstībai.

AGNESE PELSE. Jāņa Līgata foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Jaunākie

  1. Apmaksātā publikācija 25.08.2026.

    Manuāla kravu pārvietošana: aprīkojums efektīvākai un ergonomiskākai darba videi

  2. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    Labiekārtota Vaidavas ezera pludmale

  3. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    Iespēja dot jaunu dzīvi apģērbam

  4. Sports 25.08.2026.

    Basketbola aktualitātes

  5. Sports 25.08.2026.

    Valmieras vecmeistari Baltijā un Latvijā

  6. Viedokļi 25.08.2026.

    Augusts – Latvijai vēsturiski nozīmīgu notikumu mēnesis

  7. Viedokļi 25.08.2026.

    Par lāču kontroli mežos

  8. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    Baltijas ceļa 37. atceres gadā

  9. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    Starp zemi un debesīm – Naukšēnu meitene Linda

  10. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    No šifrētiem vārdiem līdz šokolādes konfektēm

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  4. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam

  5. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās

  6. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    No vitrāžām līdz spiedogiem – meistarnīcas bērniem un jauniešiem Valmiermuižā

  7. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Fotoizstāde aicina paskatīties plašāk un vērīgāk

  8. Sports 21.08.2026.

    Valmieras regbija klubam “Fēnikss” bronza Latvijas čempionātā!

  9. Novadu balss skan radio 19.08.2026.

    Novadu balss skan radio

  10. Projekts 19.08.2026.

    Atbalsts energoefektivitātes uzlabošanai