Aicina tumšākajās dienās vērot putnus

21.Decembris, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Prasmīgais putnu pazinējs Andris Klepers sadarbībā ar portālu Dabasdati.lv aicina putnu vērotājus un fotogrāfus nu jau desmito gadu  piedalīties Baltijas mēroga sacensībās gada īsākajās un tumšākajās dienās! Izaicinājums šogad notiek 21., 22. un 23. decembrī. Diennakts gaišais laiks šajās dienās nepārsniedz 6 – 7 stundas, kam var pieskaitīt pusotru stundu rīta un vakara krēslas perioda. Ļoti svarīgi ir būt godīgam un rīkoties atbilstoši putnu vērošanas ētikai. Uzvarētājs, kurš būs novērojis vislielāko putnu sugu skaitu (gan tikai vienā no šīm dienām), balvā saņems jaunāko putnu vērošanas dižpārdokli – kaiju noteicēju «Gulls Simplified: A Comparative Approach to Identification». Būs arī citas nominācijas:

# veiksmīgākais fotogrāfs (visvairāk putnu sugu nofotografēts sugas identificēšanai atbilstošā kvalitātē vienā dienā);

# iekšzemes eksperts (novērojis visvairāk putnu sugu ne tuvāk par 5 km no jūras krasta, arī vienā dienā);

# retākās sugas novērotājs (priekšroka būs tam, kurš putnu atradis pats);

# veiksmīgākais jaunpienācējs (Rookie award) – viens no tiem, kas šogad piedalās pirmo reizi un būs novērojis vienā dienā visvairāk putnu sugu;

# eko-saraksta uzvarētājs – novērojis vienā dienā visvairāk putnu sugu, neizmantojot motorizētu transportlīdzekli.

Izaicinājumā «Baltic Birding Challenge. Shortest Day of Year 2018.» automātiski piedalās ikviens, kurš par novērojumiem būs ziņojis portālos Birdlife.lt, Dabasdati.lv, Elurikkus.ee un Latvijaputni.lv. Tomēr dažos portālos nevar pievienot visu parasto sugu novērojumus, tādēļ ir iespēja lejuplādēt īpaši sagatavotu veidni ar sugu sarakstu un nosūtīt to uz e-pastu: andris.klepers@gmail.com. Apkopošanai tiks vērtēti publicētie vai iesūtītie dati līdz 23. decembra plkst. 22:00. Detalizētāki sacensību noteikumi pieejami portālā Dabasdati.lv.

Sacensību rezultātus publicēs 3 – 4 dienu laikā portālā Dabasdati.lv latviski un Facebook kontā «Putni» angliski.

Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru