Aicina uz pārgājieniem pa mitrājiem

- 3.Februāris, 2017
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Atzīmējot Pasaules mitrāju dienu, Ķemeros esošais DAP dabas izglītības centrs «Meža māja» sestdien, 4. februārī, aicina ieinteresētos doties tematiskā, izzinošā pārgājienā pa Ķemeru Nacionālā parka mitrājiem. Šogad Pasaules mitrāju dienas temats ir «Mitrāji — dabas katastrofu riska samazinātāji». Tādēļ arī šī pārgājienā dalībniekiem būs iespēja vairāk uzzināt par mitrāju lomu kopējā vides aizsardzības kontekstā. Uz pārgājienu jāpulcējas «Meža mājā», un tas sāksies pl. 11. Arī atgriešanās būs turpat, ap pl. 14. Maršruta garums ir aptuveni 7 kilometri un piemērots arī nūjotājiem. Dalība pārgājienā — bez maksas, taču lūgums iepriekš pieteikties, zvanot Aijai Balandiņai pa tālruni 29149365.

Aija Balandiņa: «Pārgājiens ir lieliska iespēja tematu par mitrāju aizsardzību aktualizēt, ļaujot ikvienam interesentam dabā izpētīt un uzzināt vairāk par mitrājos dzīvojošo sugu daudzveidību un to lomu kopējās ekosistēmas saglabāšanā. Maršruts vedīs cauri mitrajiem mežiem, kas piedāvā piemērotus apstākļus daudzām retām augu un dzīvnieku sugām. Aplūkosim arī purvus dažādās attīstības stadijās, kas ir būtiska dabas sastāvdaļa, kā arī piestāsim upes krastā, kas arī ir nozīmīgs mitrājs dažādu ekosistēmu līdzāspastāvēšanai.»

11. februārī līdzīgs pārgājiens plānots mums vēl tuvākā dabas liegumā «Niedrāju – Pilkas purvs» Pāles pagastā, kad kopā ar DAP pārstāvjiem būs iespēja izspēlēt izzinošo spēli «Purva laipas atklājējs», kā arī doties dabā pa Niedrāju – Pilkas purva taku.

Paralēli šiem pārgājieniem visu februāri jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem var piedalīties starptautiskā fotokonkursā, kurā aicināti pašu bildētās mitrāju fotogrāfijas ielādēt Pasaules mitrāju dienas interneta vietnē www.worldwetlandsday.com.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru