Akcija dod dubultu efektu

- 14.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Šī gada augustā notika pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO organizēta akcija «Eko zvans!», kuras laikā iedzīvotāji varēja pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu. Akcijas laikā savāktas 78 tonnas nolietotas elektrotehnikas.

Šogad akcijas organizatori kopā ar akciju sabiedrību «Sadales tīkls» vērsa sabiedrības uzmanību ne tikai uz vides aizsardzības jautājumiem, bet arī atgādināja par elektrodrošību, aicinot nelietot bojātas elektroierīces, bet atdot tās atkritumu apsaimniekotājam savākšanai un sagatavošanai pārstrādei.

ZAAO Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma ir gandarīta par akcijas «Eko zvans!» laikā paveikto: «Paldies iedzīvotājiem, kuri atbildīgi izturas pret atkritumu nodošanu. Tā gūstam pārliecību, ka netiks piesārņota apkārtējā vide. Reizē ir arī gandarījums, ka esam savākuši ievērojamu apjomu nolietotu elektrisko un elektronisko iekārtu. Vidēji mēnesī savācam 36 tonnas minēto atkritumu, bet akcijas mēnesī šis apjoms palielinājās par vairāk nekā 200 procentiem. Šoreiz saņēmām 533 klientu pieteikumus. Savāktie elektroniskie atkritumi nonāks uz pārstrādi, tādā veidā samazinās jaunu dabas resursu patēriņš».

ZAAO rīkotās akcijas sadarbības partnera akciju sabiedrības «Sadales tīkls» pārstāvis, Mācību centra elektrozinību mācību vadītājs Artūrs Šmats atzīst, ka būtiski ir dzīvot ne tikai zaļi, bet arī droši: «Priecājamies, ka iedzīvotāji aktīvi iesaistījās akcijā un nodeva pārstrādei elektroierīces, kas savu mūžu jau bija nokalpojušas. Dzīvot zaļāk nozīmē arī dzīvot drošāk – pareizi atbrīvojoties no vecām un bojātām elektroiekārtām, mēs ne tikai rūpējamies par vidi un taupām dabas resursus, bet arī samazinām elektrobīstamos faktorus. Jāatceras, ka ir riskanti izmantot ierīces, kas sit pa pirkstiem, ir bojātas vai mēdz dzirksteļot – tā ir bumba ar laika degli, kas apdraud gan cilvēka veselību un dzīvību, gan arī mājokli, paaugstinot ugunsgrēka rašanās risku».

Akcija «Eko zvans!» notika uzņēmuma ZAAO darbības reģionā – jaunajos Limbažu, Cēsu, Smiltenes, Valkas, Vamieras novados, kā arī jaunā Siguldas novada Krimuldas un Lēdurgas pagastos, jaunajā Saulkrastu novadā (izņemot Sējas pagastu) un jaunajā Balvu novadā, līdzšinējo Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu pagastos.

Protams, jāpaziņo arī arī akcijas uzvarētāji. Šoreiz «Eko zvans!» galveno balvu – televizoru – ieguva Anita Kamerāde. Akciju sabiedrības «Sadales tīkls» balvas ieguva Vilnis Eglītis, Ženija Garanča (abiem auto putekļu sūcēji), Rūta Balode («Philips» gaismas ķermenis), Rudīte Gartmane, Daina Ukasa, Līga Moroza (akumulatori – lādētāji), Marija Mellupe, Jānis Stankēvičs (elektroniskie pagarinātāji), Rita Vilne un Gunita Kuprēviča (skandas).

Nolietotas elektrotehnikas savākšanas pakalpojumu ZAAO sniedz ik dienu, izbraucot uz privātpersonas vai juridiskas personas norādīto adresi, iepriekš vienojoties par savākšanas dienu. Šajā gadījumā klientam jāsedz transporta pakalpojuma maksa. Bez maksas nolietotu neizjauktu elektrotehniku iespējams nodot divdesmit vienā ZAAO darbības reģiona ekolaukumā.

NODOTAIS. Iedzīvotājiem vairs nevajadzīgie vecā parauga iespaidīgo korpusu televizori. Foto no ZAAO arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru