Aleksandrs brauc uz Sočiem... ne jau atpūsties

- 15.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Eiropai pāri nāk ne vien vēju brāzmas, kas dažu pamatīgu koku ar it kā par stiprām domātām saknēm gāž, bet arī politiskās vētras. Spēcīgākā no tām nu jau vairāk nekā mēnesi bango Baltkrievijā, kur ielās izgājušie protestē pret 9. augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātiem, neatzīstot, ka 26 gadus pie varas bijušais Aleksandrs Lukašenko citus Baltkrievijas prezidenta amata kandidātus atkal uzvarējis ar 80 % balsu pārsvaru.

Un, jo nežēlīgāk A. Lukašenko cenšas «savu uzvaru pierādīt» ar omoniešu stekiem, demonstrantu nežēlīgu piekaušanu, spīdzināšanu, opozīcijas vadošo personu apcietināšanu, pat nolaupīšanu un projām dabūšanu no valsts, jo protestējošo skaits arvien pieaug. Svētdien akcijā «Varoņu gājiens» Minskā vien piedalījās jau vismaz 150 tūkstoši cilvēku. Līdzīgi gājieni bija arī desmitiem citās šīs valsts pilsētās. Visur, pildot A. Lukašenko varas iestāžu vadītājiem pagājušajā nedēļā doto bargo rīkojumu «valstī atjaunot līdzšinējo kārtību», pret gājiena dalībniekiem atkal tika vērstas nežēlīgas represijas, dažviet pat skanēja šāvieni.

Tikmēr Baltkrievijas opozīcijas līdere, iespējams, prezidenta vēlēšanu patiesā uzvarētāja Svetlana Tihonovska svētdien pēc notikušajām represijām pret demonstrantiem televīzijā uzrunāja spēka struktūru ierindniekus un arī vadošos darbiniekus, aicinot izšķirties, kurā pusē viņi nostāsies – tautas vai apšaubāmi ievēlētā Aleksandra Lukašenko pusē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru