Ar franču garšu

- 28.Februāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kocēnu novadam ir izveidojusies laba sadarbība ar Francijas institūtu, un nu jau trešo gadu novadā notiek franču mākslinieku koncerti.

«Frankofonijas dienas tiek organizētas ik gadu martā. To mērķis ir popularizēt franču valodu, kas apvieno ap 200 miljonu runātāju visā pasaulē, iepazīstināt sabiedrību ar Frankofoniju un šo valstu pārstāvēto kultūru caur mūziku, teātri, literatūru, mākslu, kino un citām jomām. Grupas no Francijas pašvaldībai pašai uzaicināt nebūtu finansiāli iespējams, bet šie mūziķi Frankofonijas dienās dodas koncertturnejā pa Ziemeļvalstīm vai Baltijas valstīm, un šādi arī mums tāda izdevība radusies. Ir vēl viens sadarbības veids — esam piedalījušies Franču institūta organizētajās izstādēs, tās uzņemot pie sevis. Šī sadarbība arī ir par iemeslu tam, ka nu jau trešo gadu organizējam Frankofonijas dienas,» stāsta Kocēnu novada pašvaldības domes attīstības nodaļas kultūras un starptautisko sakaru koordinatore Vineta Vintere.

Šoreiz franču kultūras interesentiem tiks piedāvāta īpaši bagāta programma. Frankofonijas dienās būs iespējams apmeklēt pat divus koncertus. Viens notiks 9. martā, kad uzstāsies profesionālu mūziķu grupa «Les voyageurs de l’Espace» («Visuma ceļotāji») trīs cilvēku sastāvā. Skanēs čells, balss, sintezators, perkusijas, izpildot gan oriģinālkompozīcijas, gan improvizācijas, vārdu sakot, klausītājiem tiks piedāvāts muzikāls mikslis. Dziesmas tiks izpildītas franču, arī angļu valodā. Šīs grupas mūziķiem ir vairāk nekā 20 gadu ilga koncertu pieredze ne tikai Francijā un Eiropā, bet arī ASV un Ķīnā, mūziķi ir piedalījušies un ieguvuši balvas prestižos festivālos.

Komplektā ar šo koncertu paredzēta latviešu mākslinieces Ievas Epneres izstāde «Epnaru pils», kurā būs skatāmas Francijā tapušās fotogrāfijas. Šī izstāde būs redzama aptuveni mēnesi. Bez tam šiem pasākumiem tiks piešķirta franču garša ar piedāvājumu koncertu Kocēnu kultūras namā baudīt pie galdiņiem.

Otrs — Marijas Naumovas koncerts «Franču pavasaris» paredzēts 21. martā Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā. Māksliniecei līdzi būs pavadošā grupa. Arī šis koncerts paredzēts līdzīgā formātā ar iespēju pabaudīt franču virtuvi. Paralēli notiks mākslinieka Alekseja Naumova gleznu izstāde no cikla «Pasaules pilsētas». Arī šī izstāde turpināsies ilgāk.

«Frankofonija ir valstu grupa, kas apvieno valstis vai federālo teritoriju valdības, kurās ikdienā lieto franču valodu vai kuras vēlas stiprināt tās klātbūtni sabiedrībā, un kuras ir apņēmušās savstarpēji sadarboties demokrātijas un universālo vērtību nostiprināšanai pasaulē. Franču institūts daudz strādā franču kultūras popularizēšanai un piedāvā ļoti kvalitatīvas lietas. Domāju, katrs varēs atrast ko savai sirdij. Mēs ļoti gaidīsim franču kultūras interesentus!» aicina Vineta Vintere.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru