Ar jaunu saturu – jaunās formās

- 21.Februāris, 2020
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Tā kā gaidāmā pašvaldību reforma sola pārmaiņas ne tikai novadu robežās, bet arī mūsu drošības dienestu darbībā, pagājušajā piektdienā par aktuālo Valsts policijā izvaicājām Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa priekšnieku pulkvežleitnantu ANDRI ŠTEIMAKU. 

– Valsts policija iet līdzi laikam, seko jaunākajām tehnoloģijām, tomēr tā gluži nav, ka policistiem būtu milzīgas algas, tāpat arī personālā ir vērojams nekomplekts. Lai gan policijas koledžu ik gadu absolvē ap 120 – 130 jauniešu, vakanču skaits arvien palielinās. Konkrēti Valmierā mums šobrīd kārtības policijā ir viena vakance, kriminālpolicijā – divas, kurām darbinieki skolojas un būs, bet pats sāpīgākais, ka arī valstī kopumā trūkst darbinieku, kas strādā uz ielām patruļpolicijā, pirmie izbraucot uz notikumiem. Pēdējo gadu prakse un pieredze tieši Valmierā rāda arī to, ka mainās dzimumu kapacitāte – agrāk strādāja galvenokārt vīriešu kārtas pārstāvji, bet tagad uz policiju lielākoties nāk sievietes – arī Ēnu dienā lielāku interesi par šo dienestu izrādīja meitenes. Amati ir dažādi, un ir tādi, kuros dāmas var vairāk nekā kungi, jo jāaizpilda diezgan paliela dokumentu jūra, kas nemaz nav tik vienkārši. Arī Ķuža kungs (bijušais VP priekšnieks – J. C.) daudzās intervijās minējis, ka kādreiz strādāt bijis vieglāk. 

ANDRIS ŠTEIMAKS: «Valsts policijai jāiet kopsolī ar modernajām tehnoloģijām, jo attīstās ne tikai policijas, bet arī noziedzīgās pasaules iespējas. Ja turpināsim cīņu ar vecajām metodēm, diez vai sasniegsim rezultātu, kādu no mums gaida sabiedrība.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri