Ar labestīgu skatu no Krievijas

7.Jūnijs, 2019
Viesis
Laikrakstā

Valmierā šis allaž smaidīgais, komunikablais kungs no Krievijas Federācijas ir biežs un gaidīts ciemiņš. Pleskavas apgabala Tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidents VLADIMIRS ZUBOVS jau vairāk nekā desmit gadus rūpējas, lai kontakti starp Krievijas un Latvijas, divu kaimiņvalstu, uzņēmējiem ietu plašumā. Neatkarīgi no tā, kas visdažādākajās toņkārtās un izpausmēs darās augstos plauktos lielajā pasaules politikā.

Katru gadu Zubova kungs ir neiztrūkstošs viesis Latvijas kolēģu Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Valmieras, tagad jau Vidzemes, nodaļas kopā ar Valmieras pašvaldību rīkotajās Vidzemes Uzņēmēju dienās, izņēmums nebija arī pasākuma 22. reize, kad saskrējāmies āra ekspozīcijas laukumā pie Valmieras Kultūras centra neilgi pirms izstādes oficiālās atklāšanas, aprunājoties par aktualitātēm abās pusēs robežai.

Ir atkal gads pagājis, un atkal jūs esat klāt Valmierā lielajos Vidzemes uzņēmēju svētkos. Kādas izjūtas?

Viss, protams, ir ļoti tradicionāli. Ir sajūta, ka ar katru nākamo gadu gan Valmiera, gan Vidzemes Uzņēmēju dienas kļūst lielākas un košākas, parādās jaunas preces un, pats galvenais, arvien vairāk tādi ražotāji, kas ir lokālie, vietējie. Viņi nenodarbojas ar kāda cita saražotu preču pārdošanu, bet ražo kaut ko savu! Tas ir patīkami un interesanti. Protams, arī vecie labie draugi – uzņēmēji, valdību un pašvaldību pārstāvji – šajās dienās obligāti atkal satiekas Valmierā, kur gan vēl citur! Gan Lietuva, gan Baltkrievija, gan Igaunija, gan Pleskava.

Kas patlaban jauns robežai jūsu pusē?

Mūsu pusē Pleskava aktīvi gatavojas 39. starptautiskajām Hanzas dienām, kas mūsu pilsētā notiks no 27. līdz 30. jūnijam. Tāpēc gaidām ciemos visas Hanzas pilsētas un, protams, Valmieru. Zinu, ka jums būs liela delegācija šajās starptautiskajās Hanzas dienās, būs arī daudz ciemiņu no Eiropas valstīm. Protams, arī no mūsu tuvākajiem kaimiņiem – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Šie ir mūsu paši, paši mīļākie draugi, tāpēc Pleskavā būs grandioza kultūras programma un arī plaša darījumu tikšanās, kurā tiks diskutēts par tām lietām, kuras traucē mūsu kontaktiem attīstīties vēl plašākā mērogā, un par to, ko bizness var darīt, lai šos šķēršļus pārvarētu. Visi tiecas uz savstarpēju sadarbību, tāpēc mēs, Pleskavas apgabala Tirdzniecības un rūpniecības palāta, ko es kā palātas prezidents pārstāvu, palīdzēsim biznesa aprindām šos jautājumus risināt.

ATKAL PIE DRAUGIEM LATVIJĀ. Vladimirs Zubovs Valmieras centrā 17. maijā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru