«Ar šādiem tesmeņiem var konkurēt Eiropas līmenī»

- 16.Augusts, 2022
Laikrakstā

Tik augstu atzinību pēc Valmieras novada Kauguru pagasta z/s «Vītoliņi» nesen notikušās Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādes «Nākotnes zvaigzne 2022» telīšu un slaucamo govju fināla sacensībām kopvērtējumā izteica šova tiesnesis Nico Bons no Nīderlandes. Lai arī Latviju apmeklēja pirmo reizi, par savu īso vizīti un šovā redzēto viņš teica: «Esmu pozitīvi iespaidots!»

Dzīvnieku izstāde – ciltsdarba apliecinājums

Viens no biedrības «Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» (LHA) gada gaidītākajiem notikumiem ir LHA jauno piensaimnieku skola un šķirnes dzīvnieku izstāde. Šogad tā notika jau piekto reizi. Tajā kā allaž pēc eksterjera – ķermeņa uzbūves un proporcijām – nozares eksperti novērtē uz izstādi atvestos un īpaši tai sagatavotos šķirnes dzīvniekus. Jubilejas pasākumam savas lolotās telītes un govis bija atvedušas Valmieras novada zemnieku saimniecības «Mareņi», «Vītoliņi», «Apsītes», «Kārkli», «Lapaiņi», «Zilūži», kā arī SIA «Pērles A.A.J.» un «Naukšēni», Siguldas novada z/s «Sak­nītes», Cēsu novada z/s «Caunītes» un Smiltenes novada z/s «Braslas». Visus dzīvniekus uz pasākuma norises vietu Kauguru pagasta zemnieku saimniecībā «Vītoliņi» atveda jau vairākas dienas pirms izstādes, lai varētu veikt specifisko sagatavošanās darbu pirms dzīvnieku izvešanas ringā. Tam tika piesaistīti ārzemju profesionāļi ar vairāku gadu pieredzi govju sagatavošanā izstādēm un jauno piensaimnieku skolas dalībnieki. Daļai no viņiem šis bija pirmais šovs, bet bija arī jaunieši, kuri piedalījušies visos iepriekšējos šovos.

TELĪŠU FINĀLĀ. Telītes Valmiera, Reivena un Satīra ar šova organizatoriem, tiesnesi un saimniekiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru