Ar sapni par "Amatu māju"

- 4.Jūnijs, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Jau rakstījām, ka aizvadītās nedēļas nogalē Rūjienā «Citādos Saldējuma svētkos» pilsētas un novada iedzīvotājiem, kā arī ciemos sabraukušajiem bija sagādāti vairāki patīkami pārsteigumi. 

Viens no tiem – seno koka ēku ansambļa sienu starp Upes un Rīgas ielām ietērpšana amatnieku biedrības «Rūzele» un Rūjienas Tautskolas rokdarbnieku tamborētajos kvadrātiņos un vietējās tekstilmākslinieces DIĀNAS HOFMANES gleznojumos.

Ja mudina radošam darbam

Mākslinieces Diānas Hofmanes ģimenes pārcelšanos no Rīgas uz Rūjienu pirms četriem gadiem ātri vien pamanīja un novērtēja ne tikai rūjienieši, bet arī apkārtējo kaimiņu novadu ļaudis. Kā nu ne, ja viņa ar savu pieredzi, zināšanām un talantu visai drīz aktīvi iesaistījās Rūjienas Tautskolas pasākumos un mūžizglītības projektos. Apzinoties, kāda vērtība kopienai ir pašiem sava māksliniece, Rūjienas Tautskolas vadītāja Gita Zariņa drīz vien Diānu iesaistīja skolas radošajos procesos. Notika kaut kas vēl nebijis – vispirms interesenti kuplā skaitā nāca pie Diānas apgūt gobelēnu darināšanu. Jaunā māka un krāsu spēles visus tā aizrāva, ka drīz vien Tautskolā bija pamats sarīkot nodarbībās tapušo gobelēnu izstādi. Nākamais solis bija dekoratīvo spilvenu darināšanas tehniku apgūšana. Arī tai bija liela piekrišana. Arī pēc šīm nodarbībām tapa izstāde «Spilveni Rūjienas ziemas krāsās», kas ne vienu vien skatītāju un arī pašas rokdarbnieces priecēja ar bagātīgu iztēli un tehniku, piemēram, tekstilaplikāciju lietojumu.

DIĀNA HOFMANE. Pērn vēl pirms pandēmijas Tautskolas Atvērto durvju dienā, rādot vienu no tekstilaplikāciju nodarbībās tapušajiem dekoratīvajiem spilveniem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru