Ar savu amatniecības stilu un rokrakstu

- 24.Septembris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Burtnieku pagasta «Jaunvēverīšos» tapušo keramiku nevar nepamanīt, tai nepārprotami piemīt kaut kas savs, no citiem keramikas izstrādājumiem atšķirīgs gan formā, krāsās, glazūrās, gan arī praktiskajā lietojumā. 

Varbūt tieši tādēļ šos darbus kā prezentācijas suvenīrus bieži vien viesiem vai arī balvās dažādu konkursu uzvarētājiem izvēlas pasniegt ne tikai pašvaldības, bet arī firmas un uzņēmumi. «Liesma»  «Jaunvēverīšu» saimniekus, keramiķus DINU un JURI LĪČUS šovasar satika viņu darbu izstādē skvērā pie Rūjienas kultūras nama. 

Izskatās, ka vasara jums bijusi bagāta ar izstādēm, pirms Rūjienas jūsu darbiem cieņu parādīja arī Zilākalna kultūras namā. Varbūt pabijāt arī kādā tirdziņā? 

Savā laikā bijām visai aktīvi gadatirgu un tirdziņu apmeklētāji. Ar patiku izbraukājām pat vairākus skaistus, kupli apmeklētus Igaunijas gadatirgus. Prieks, ka visur bijām laipni gaidīti, arī kā tuvākie kaimiņi. 

No pieredzes sakām, Latvijā pēdējos gados ar tirgiem - tirdziņiem ir visai pašvaki. Mums sirdij tuvākie arvien bija Brīvdabas muzeja un Valmieras Simjūda tirgi. Reiz mūsu draugu igauni ar viņa pītajiem groziem izmeta no Brīvdabas muzeja tirgus, pie tam ar lielu skandālu. Ne viņš, ne mēs šādu organizatoru attieksmi nevarējām saprast.

KERAMIĶI. Dina un Juris Līči šovasar savu darbu izstādē Rūjienas pilsētas svētku laikā pie kultūras nama, kur viņu keramika īpaši skaisti spēlējās ar vides arhitektūru. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru