Ar vieglumu – par grūtu darbu

- 22.Jūlijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Ir atkal vasaras viducis un atkal šis sirmais slaida auguma vīrs apciemo Liesmas redakciju. Šoreiz viņš ieradies ne tikai vēstīt par kārtējiem paša sarūpētiem Siguldas opermūzikas svētkiem, palepoties ar atklātajiem un uz lielākas skatuves vestiem mūzikas talantiem, bet arī ar tikko izdotu grāmatu rokā.

Par Nepārvaramo – četriem stāstiem vienos vākos – gaidiet sarunu pēc nedēļas, bet šodien DAINIS KALNS mūs atkal kārdina ar ekskluzīvu klasiskās mūzikas saldo ēdienu Siguldā triju dienu garumā, atklājot, iespējams, pat nedaudz pikantas aizkulises...

Kuru gadu pēc kārtas jau tu būsi uzrīkojis Siguldā starptautiskos opermūzikas svētkus? 

Principā šogad vajadzētu būt 29. reizei, bet reāli tie ir 28. svētki, kuriem vajadzēja būt 2020. gadā, kad zināmo apstākļu pēc nekas nenotika. Pērn man bija noorganizēts viens koncerts, bet to nevar saukt par svētkiem. Tāpēc šogad tie ir 28. starptautiskie opermūzikas svētki. 

Kas būs galvenais šo svētku magnēts? 

Laiks dara savu. Un ļoti bieži laiks dara arī labu. Pa šo laiku, kamēr bija pauzīte, parādījās pie pasaules operas zvaigžņu debesīm jauni talanti. Tāds man pagājušajā vasarā bija viens bulgāru tenors, kurš atbrauca un Siguldā sajūsmināja visu publiku tik ļoti, ka tie, kuri savā dzīvē bija klātienē klausījušies Pavaroti, teica – Mihails Mihailovs ir pat labāks! Mana prakse ir tāda – ja atbrauc kāds labs viesis, tad nākamajā gadā speciāli viņam tiek iestudēta opera. Šoreiz tā ir Džakomo Pučīni Bohēma, kur Mimī būs Maija Kovaļevska – skaistule uz pasākuma afišas. Viņa, mūsu pašu latviešu dziedātāja, šobrīd pasaulē ir Mimī Nr. 1.

DAINIS KALNS.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru