Arī zem zemes dzimst zvaigznes

- 17.Jūlijs, 2020
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kad atkal klāt Dabas koncertzāles laiks, nevaru neatgādināt, ka šis multimediju pasākums, kas sevī apvieno zinātni, dramaturģiju, mūziku un mākslu un ir kļuvis par starptautisku atzinību guvušu dabai veltītu projektu, aizsākās mūspusē, Burtniekos. Kad 2005. gadā projekta «Bioloģiskās daudzveidības aizsardzība Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā» ietvaros Burtnieku ezera pļavās notika akcija «Meklējam griezi!», tur pirmais ideju par šādu koncertu, kas būtu veltīts putnu balsīm un citām dabas skaņām,  izteica ornitologs Otars Opermanis. 

To sadzirdēja un sāka realizēt mūziķis Ingus Ulmanis, vides zinātņu doktore Silvija Nora Kalniņš, citi mākslinieki un zinātnieki. 

Tā kopš 2006. gada, kad Dabas koncertzālē Mazsalacā Valtenberģu muižas parkā cildinājām lapkoku praulgrauzi (Osmoderma eremita), un nākamos gados Salacas krastā Ramatas pagasta «Līčos» – čunčiņu (Phylloscopus collybita) un Valmierā maksteni (Hydropsyche instabilis), šis daudzajiem dabas draugiem tik ļoti gaidītais pasākums nu jau notiek katru gadu. Kopš 2007. gada Dabas koncertzālei tiek arī komponēta speciāla mūzika (vismaz 9 jauni skaņdarbi), kas veltīta konkrētā gada varonim un tēmai. Ir vien jautājums: kurš būs kārtējais šī vides izglītības multimediju pasākuma galvenais varonis un kurā vietā koncerts notiks?

RETI IERAUGĀMĀ SKAISTULE. Zemeszvaigzne. Andra Soma foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru