Aroda risks izrādījās asiņains...

- 1.Jūnijs, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Latvija ir saskārusies ar «profesionāli» un, galvenais, pavisam demonstratīvi veiktu slepkavību. Maksātnespējas administratoriem tas ir «briesmīgs sveiciens no senaizmirstiem deviņdesmitajiem» — apmēram tā šokētās sabiedrības reakcija atspoguļojās sociāltīklu čivinātavās.

Trešdienas rītā pie Rīgas Meža kapiem savā baltajā rendžroverā tika noslepkavots advokāts un maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus. Atbilstoši nelaiķa ienākumu deklarācijai, viņš savā arodā pērn nopelnīja gandrīz pusotra miljona eiro. Tas ir septiņreiz vairāk nekā jurista ienākumi 2016. gadā, kad saņemti «vien» nepilni divsimt tūkstoši. Iespējams, ka varbūt tieši šajā «izaugsmes lēcienā» ir paslēpies drausmā nozieguma motīvs. Iespējams, ne. Taču šķiet acīmredzams, ka Bunkus ir — iespējams, pats neapzinoties — ar savu darbu kādam ieriebis tik ļoti, ka spējis pamodināt viņā snaudušo nezvēru. Agrākie draudi, kuru izteicējs tā arī palika nezināms, pārvērtās noziegumā.

Latvju juristiem nupat vēl šķita, ka uzņēmumu maksātnespējas administrēšana ir jauna un neizsīkstoša Eldorado, kur zelts pats birst viņiem kabatās. Administratoru «krējums» jutās, uzvedās un izrādījās visiem dzīves saimnieki esam. Tagad viņiem ir vairāk nekā nopietni jārēķinās, ka profesionālie riski var izrādīties krietni lielāki nekā tiesas zāles apsūdzēto būris vai mitināšanās uz cietuma nārām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru