Atceroties izsūtīšanu no valsts

- 16.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

14. jūnijs ir komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. 1941. gada naktī no 13. uz 14. jūniju notika Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz PSRS soda nometnēm un piespiedu nometināšanas vietām, kā rezultātā daudzi no viņiem gāja bojā bada, slimību un necilvēcīga darba dēļ. 

Atceres brīdī pie Valmieras dzelzceļa stacijas godinājām komunistiskā genocīda upurus un pieminējām traģiskos notikumus, kas norisinājās pirms 79 gadiem.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: «Šobrīd mēs dzīvojam ļoti satrauktā laikā. 25. martā mēs nedrīkstējām šeit pulcēties, jo visu pasauli apdraud vīruss. Tad nācām katrs individuāli, pieminējām un atcerējāmies tos laikus, ko nekādā veidā nevar izdzēst no mūsu atmiņām. Tajā 1941. gada jūnija naktī sākās nežēlīgas represijas pret Latvijas tautu. Šobrīd mēs atkal drīkstam pulcēties un kopīgi varam pieminēt tos, kas neatgriezās. Mēs varam noliekt savu galvu to cilvēku priekšā, kas atgriezās.

VILCIENAM DUCINOT FONĀ un atgādinot par 14. jūnija baisajiem notikumiem, ziedus pie pieminekļa devās likt gan represētie, gan pārējie sanākušie. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru