Atgādinājums par e-balsojumiem

- 8.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat Igaunijā tika aizvadītas valsts parlamenta vēlēšanas, kuras izrādījās zīmīgas ar to, ka jūtami vairāk par pusi mūsu ziemeļu kaimiņvalsts pilsoņu tajās balsoja elektroniski.

Iespēja, ka elektroniskā balsošana varētu parādīties arī Latvijā, tikmēr ir maz ticama, lai gan apspriesta šāda varbūtība tiek jau vismaz desmitgadi.

Ja uz Igaunijā aizvadītajām vēlēšanām paraugās tikai no e-balsojuma viedokļa, tad tās kārtējo reizi apstiprināja vairākas būtībā jau zināmas patiesības. Ka iespēja balsot elektroniski ar ļoti augstu ticamības pakāpi palielina tajās balsojušo pilsoņu skaitu, kā arī – ka šāda iespēja nodrošina zināmas priekšrocības tiem politiskajiem spēkiem, kuri orientējās uz gados jaunākiem vēlētājiem (pamatā liberālas un mūsu reģiona gadījumā arī prorietumnieciskas ievirzes partijām). Vismaz daļai vēlētāju rodas tīri cilvēciska interese par to, kā darbojas elektroniskais balsojums, un lielāka šāda interese pašsaprotami ir gados jauniem cilvēkiem, daudzi no kuriem līdz vēlēšanu iecirkņiem citādi, visticamāk, nenonāktu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru