Atpūtas parkā veidos skatu terasi un gājēju ceļu

19.Decembris, 2018
Valmierietis
Laikrakstā

Valmieras pašvaldība sāks skatu terases un gājēju ceļa būvniecību Atpūtas parkā. Gājēju ceļš paredzēts kā asfaltētā ceļa turpinājums līdz Gaujai, no pagrieziena vietas uz Vanšu tiltu.

Gauja – tā ir mūsu pilsētas dabas vērtība, ko svarīgi gan saudzēt, gan baudīt un izmantot tās piedāvātās atpūtas iespējas. Pašvaldība pakāpeniski veido atpūtas infrastruktūru kvalitatīvā dabas vidē Gaujas krastos, vienlaikus nodrošinot upes un tās krastu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Virzot apmeklētāju kustību pa pastaigām īpaši izveidoto infrastruktūru – celiņiem, laipām, terasi, mazināsies antropogēnā slodze uz krastu zemsedzi visā dabas teritorijā kopumā.

Jau šī gada pavasarī Lielajā talkā un vasarā tika sakopts Gaujas labais krasts 2,6 ha platībā, posmā no topošās atpūtas terases līdz Vanšu tiltam. Tika izzāģēts apaugums ar krūmiem no upes līdz Atpūtas parka celiņam, atbrīvojot skatu uz Gauju. Neskarts pamežs tika saglabāts plašās Atpūtas parka teritorijās otrpus gājēju un velobraucēju celiņam, tā nodrošinot nepieciešamos dzīves apstākļus putniem, dzīvniekiem, kukaiņiem.

Gājēju ceļa un terases būvniecība notiks saskaņā ar SIA “DJA” izstrādāto būvprojektu. SIA “DJA” arhitekts Didzis Jaunzems ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes latviešu arhitektiem, vairākkārtējs Latvijas Arhitektūras gada balvas laureāts, tai skaitā par Likteņdārza skatu terasi ar paviljonu 2012. gadā. Atpūtas parkā koka terase un gājēju ceļš plānoti, ievērojot universālā dizaina principus. Ir paredzēti risinājumi, lai Gaujas krastam ērti varētu piekļūt gan cilvēki ratiņkrēslos, gan māmiņas ar bērniem, velosipēdisti, kā arī nepieciešamības gadījumā operatīvais transports. Būvprojektēšanas vajadzībām veikta arī vietas ģeotehniskā izpēte.

Kā informē Līga Bieziņa pilsētas pašvaldībā, būvdarbus atbilstoši publiskā iepirkuma rezultātiem veiks SIA „NEJSS” par 117341 EUR (bez PVN). Minētās aktivitātes 39 466 EUR apmērā līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds.

VIZUALIZĀCIJA 1. Ceļš uz Gauju.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru