Atrodi un veido savas mājas Smiltenes novadā!

- 17.Novembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Arvien vairāk lauku īpašumu paliek neapdzīvoti, secināts Smiltenes novadā, kas izveidojis karti ar novadā pieejamiem īpašumiem. Liesma sazinājās ar Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciālisti MARITU MŪZI.

Kad un kā radās šāda ideja?

Pašvaldība jau 2016. gadā izstrādāja investīciju objektu karti «Īpašumi uzņēmējdarbībai un investīcijām», kur apkopojām nekustamos īpašumus, kas pieder Smiltenes novada pašvaldībai un kuros ir iespēja veidot, attīstīt uzņēmējdarbību. Ievietot savus īpašumus aicinām arī juridiskās un fiziskās personas.

Ideja par interaktīvo karti, kur tiek apkopti īpašumi – par lauku viensētām, dzīvojamām mājām un citiem nekustamajiem īpašumiem, kurus var iegādāties savai dzīvesvietai, radās 2018. gadā, jo pašvaldībā aizvien biežāk saņēmām jautājumus par pieejamiem īpašumiem dzīvesvietai, kurus varētu iegādāties, jo dzīvojamā fonda jautājums novadā ir liela problēma. Otra problēma ir tā, ka ļoti daudzi īpašumi paliek tukši, jo saimnieki ir pārcēlušies uz pilsētām, emigrējuši vai vecie ļaudis dzīvo pansionātos, tāpēc pagastu pārvalžu vadītājiem ir uzdevums apsekot īpašumus, uzrunāt saimniekus par to, kādi viņiem ir plāni saistībā ar īpašumu. Ja ir vēlme pārdot, tad piedāvājam iespēju atsūtīt informāciju, kuru ievietojam šajā kartē, tādā veidā veidojot vienotu platformu ar šādiem īpašumiem.

Kāds ir tās mērķis?

Esam ieinteresēti, lai lauku īpašumi nepaliek neapdzīvoti, jo lauku vide, daba, klusums ir brīnišķīgas vietas, kur veidot ģimeni, audzināt bērnus, īstenot savas biznesa idejas prom no saspringtās lielpilsētu burzmas. Šis ir viens no soļiem, kā pašvaldība var aktualizēt šo jautājumu, apkopojot informāciju par pieejamiem īpašumiem, kuru ēkām tehniskais stāvoklis, protams, ir ļoti atšķirīgs un prasa milzīgus ieguldījums, bet tas ir rīks, ar kura palīdzību varam interesentiem nodot informāciju.

Ir liela atsaucība?

Patlaban kartē ir divpadsmit īpašumi, kuri izlikti pārdošanā. Katru gadu ir vairāki īpašumi, kurus no kartes izņemam, jo tie tiek pārdoti vai izīrēti. Karti aktualizējam pēc nepieciešamības, bet vismaz reizi pusgadā, kad kopā ar pagastu pārvaldes vadītājiem un Nekustamo īpašumu nodaļu tiek pārskatīta aktuālā informācija.

Kur var redzēt piedāvājumu ar esošajiem īpašumiem?

Interaktīvā karte ir pieejama pašvaldības mājaslapā www.smiltene.lv vai to var atrast, ierakstot interneta meklētājprogrammā Google atslēgas vārdus «Veido un atrodi savas mājas Smiltenes novadā».

Vai ir vēl iespēja pieteikties? Kādi noteikumi?

Kartes papildināšana ir aktuāla visu laiku, tāpēc īpašnieki, kuri vēlas iznomāt vai pārdot dzīvesvietai piemērotus īpašumus (zemi, telpas, ēkas), var sūtīt informāciju, fotogrāfijas kartes papildināšanai uz e-pastu: prese@smiltene.lv. 

Vai cilvēkiem ir iespēja saņemt Smiltenes novada pašvaldībā palīdzību, lai atjaunotu viensētu Smiltenes novadā?

Šobrīd pašvaldībā šāda atbalsta nav.

 

MARITA MŪZE


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru