Atšķirības starp kur un kā

- 20.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valsts kontrole nesen publiskoja interesantas aplēses, no kurām izriet, ka Latvijā kaut kas nav kārtībā ar izdienas pensijām un būtu nepieciešamas izmaiņas šo pensiju piešķiršanas kārtībā, kas praksē nozīmē galvenokārt vēlmi ieviest kādus vairāk vai mazāk vienotus standartus un kritērijus.

Pašas par sevi izdienas pensijas nav nekas nosodāms. Ne tikai Latvijā, bet daudzās pasaules valstīs tās tiek piešķirtas atsevišķās profesijās strādājošajiem un nozīmē iespējas pensionēties krietni agrāk par vecuma pensijas saņēmējiem (vairumā gadījumu 50 – 55 gadu vecumā). Izdienas pensiju piešķiršana tiek pamatota ar to, ka pēc noteikta laika nostrādāšanas konkrētā profesijā turpmākais darbs tajā vairs nav iespējams iemaņu zaudēšanas, sociālās bīstamības, risku veselībai vai dzīvībai utt. dēļ.

Izdienas pensijas arī tiek aprēķinātas tā, ka parasti ir augstākas par vecuma pensijām, pie tam to saņēmējiem nav liegts strādāt jau citās profesijās, un šo iespēju Latvijā, kā izriet no ziņojuma, izmanto septiņi no desmit izdienas pensiju saņēmējiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru