Atzīšanās mīlestībā savai skolai — filmā un likteņzīmēs

- 31.Janvāris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Vakar Valmieras 5. vidusskolas darba diena noslēdzās svētku gaisotnē — notika filmas «Spēka zīme — skola pie ezeriņa» pirmizrāde. Filmas autori un tās līdzdalībnieki tajā stāsta par skolas vēsturi, par saviem gadiem skolā un atzīstas cauri laikiem saglabātajā mīlestībā pret to, izskan Valmieras mēra Jāņa Baika un Kocēnu novada Izglītības pārvaldes vadītājas Ievas Stiģes u.c. vēlējumi.

Veltījums Latvijas simtgadei un skolas jubilejai

Valmieras 5. vidusskola jau daudzus gadus ar sveču gaismu logos rīta stundā sagaida savējos. Viena no tradīcijām ir arī filmēt skolas pasākumus, nozīmīgus notikumus, ietverot vēstures faktus, un tos apkopot filmiņā.

«Šī ir citādāka! Piepildītāka. Filmas garums ir 39 minūtes un 39 sekundes, tos saliekot kopā, iznāk 78 — skolas dzimšanas dienas gadskaitlis. Jā, to jau atzīmējām decembrī, ieejot ceļā uz savas skolas 80 gadiem. Ja pieskaitām skolas pirmsākumu, tad sanāk, ka nākamgad skolai būs 100. Bet Latvijai — šogad 100,» savu ideju pamato uzņemšanas komandas līderis 10. klases skolnieks GUSTAVS MĀZIŅŠ. «Mana ideja bija, ka cilvēki stāsta par mūsu skolu — Valmieras muzeja vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa, absolventi Sandra Zviedre, Ināra Stuce, kura izaudzinājusi piecus skolas absolventus, zvērināts advokāts Armands Rasa un Valmieras teātra aktieris Kārlis Neimanis, bijušais ķīmijas skolotājs Artūrs Narbuts u.c. Filmu iecerējām arī kā simbolisku Goda grāmatu par skolu, kurā katrs tās skatītājs ieraudzīs, sajutīs gan ko sev tuvu un mīļu, gan stiprās latviešu spēka zīmes.»

«Bijām laba komanda!» vērtē Alise Stūre, vienīgā 11. klases skolniece filmas autoru kolektīvā, un iepazīstina: operatori Gustavs un Denis Kisels, scenārija autors Alberts Bērziņš (filmas pirmizrādē skanēja arī Alberta flauta). Protams, neiztika bez Alises Stūres precizitātes un talanta noorganizēt tikšanās ar intervējamiem un viņas titru vizuālā noformējuma, un kā nu bez jauniešu sadarbības partneres skolotājas, filmas idejas autores Ineses Molas līdzdalības, informātikas un programmēšanas skolotājas Vidagas Āboliņas līdzintereses.

Jaunieši atceras: viens otrs no viņus interesējošiem cilvēkiem bijis arī jāpierunā piedalīties skolēnu veidotajā filmā, bet sasniegtais rezultāts ir labs. Zināms piedzīvojums bijis brauciens uz Rīgu, lai satiktos ar LTV1 ētera personību Sandru Zviedri, toties kopā pavadītais laiks izvērties ļoti interesants — gan Sandras sirsnīgajās atmiņās par savu skolas laiku, gan  iepazīstoties ar televīziju.

KOMANDA. Tās spēks — vienotība. No kreisās: Alise Stūre, Gustavs Māziņš, Denis Kisels un Alberts Bērziņš. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru