Bailes, ko baidāmies pat pieminēt

- 28.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Latvija plāno iepirkt joda tabletes; aicina tās nelietot profilaktiski bažās par radioaktīvo apdraudējumu – šonedēļ ziņoja Latvijas Radio. Vai Kremļa kareivīgumam vēl ir saprāta robežas?

Putina un viņa kara ministra Šoigu uzstājīgie paziņojumi par «netīro bumbu», pēdējam cītīgi apzvanot citu lielvalstu «kolēģus», ir rupja šantāža. Neviens netic, ka Ukrainas armija spētu šādi izpostīt dzimto zemi. Savukārt aizdomas, ka tādai ārprātīgai mežonībai ir gatava Krievija un tam tiek gatavota «informatīvā augsne», pieaug ar katru viltusbrīdinājumu. Šantāža ir efektīva tad, ja ir pārliecība, ka šantažētājs spēj īstenot savus draudus. To zina Kremlis, to zina NATO, to apzināmies mēs un, protams, ukraiņi.

Jau septembrī Polijas varas­iestādes uzsāka dalīt joda tabletes ugunsdzēsējiem, lai tādējādi viņi varētu aizsargāt līdzcilvēkus no iespējamā radiācijas apstarojuma – ja kaujās ciestu Zaporižjas atomelektrostacija. Šomēnes un arī novembrī šajā valstī pārbauda un saved kārtībā bumbu patvertnes. To Polijā esot 60 tūkstoši. Kaut esot maza varbūtība, ka pati drūmākā iespēja piepildīsies, valsts cenšas būt tai gatava.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru