Balto zivju ķeršana ar mormišku

- 5.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visi zinātnieki, kas pētījuši Burtnieku ezeru, atzīmē, ka ezerā ir pārāk daudz balto zivju. Lai kaut nedaudz mazinātu to skaitu, Valmieras mednieku un makšķernieku biedrība nolēma šajā gadā Burtnieku ezerā rīkot savu biedru sacensības balto zivju ķeršanā ar mormišku. Kā iepriekš bija plānots, tās notika svētdien, 3. martā, pie jaunā laivu kanāla Burtniekos. Ar karogiem ierobežotā sektorā visi makšķernieki ķēra tikai baltās zivis (asari lomā netika skaitīti, tie bija jālaiž atpakaļ). Šajā iezīmētajā sektorā 23 sacensību dalībnieki četrās stundās noķēra 92,130 kilogramus zivju! Viena dalībnieka vidējais loms bija virs 4 kilogramiem.

Makšķernieku lomos pārsvarā bija raudas, ķīši un plauži, protams, izdevumos bija arī vairākas norautas mormiškas... Pēc četru stundu cīņas uz olimpisko sešnieku varēja cerēt dalībnieks, kurš noķēris vismaz sešus kilogramus balto zivju. Šoreiz pirmais bija Kaspars Liepiņš ar lomu 6900 grami, otrais – Juris Puzanovs ar 6740 gramiem, trešais – Imants Saulītis ar 6200 gramiem, ceturtais – Jānis Aizups ar 6120 gramiem, piektais – Ivars Polis ar 6000 gramiem un sestais – Ints Kuģis ar lomu 5960 grami. Pirmo triju vietu ieguvēji saņēma uzvarētāju medaļas, bet viss olimpiskais sešnieks tika apbalvots ar dāvanu kartēm un diplomiem. Speciālo medaļu par noķerto lielāko zivi saņēma Juris Puzanovs, kurš izvilka 540 gramus smagu raudu.

Jāatzīmē, ka visi makšķernieki, gatavojoties sacensībām, iebarojamo barību gatavoja izteikti  baltajām zivīm. Tas šajā reizē ļoti attaisnojās, jo, kā liecināja visu sacensību dalībnieku vidū veiktā aptauja, tika noķerti tikai seši asarīši, kas tika atlaisti atpakaļ. Paldies Burtnieku novada pašvaldībai, kas atļāva šajās sacensībās makšķerēt bez makšķerēšanas licencēm, un ezera inspektoram Salvim Bulam, kurš palīdzēja ne tikai sacensību organizēšanā, bet arī pats tajās piedalījās. Sacensības tradicionāli noslēdzās ar Viļņa Brambata vārīto zupu. Ne asakas!

SNIEGAM VIEGLI PUTINOT. Viss svētdienas labāko sešnieks kopā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru