Bērniem ir svarīga droša vide

- 1.Jūnijs, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Jau kopš 1950. gada daudzās valstīs ik gadu 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Šīs dienas mērķis ir izcelt bērnu tiesības uz brīvu, mierīgu vidi, dzīvi bez vardarbības. Tas ir kā atgādinājums par valsts pienākumu nodrošināt bērna tiesības uz labklājību, veselības aprūpi, izglītību, drošu dzīvesvietu.

Edijs Pētersons, Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas Vidzemes reģionālās programmas direktors: «SOS bērnu ciematos vide ir maksimāli pietuvināta ģimenes modelim. Katra SOS ģimene dzīvo savā mājā, ir  mamma, kas par šiem bērniem rūpējas, ir arī auklīte. Jā, šeit dzīvojošie bērni var uzturēt attiecības ar bioloģiskajiem vecākiem – un to viņi ļoti novērtē. Mēs esam profesionāļi un bērna vecākus nenosodām par to, kas ir bijis, jo katram dzīvē iet tā, kā viņam iet. Tāpēc tas, ka SOS ģimene uztur kontaktu ar bērna bioloģiskajiem vecākiem, ir viens liels bērnu interešu aizstāvības aspekts. Protams, ir atsevišķi gadījumi, kad tas nav vēlams, bet bērniem ir arī kādi citi radinieki, ar kuriem viņi sazinās. Tagad, vasarā, daži bērni izvēlas kādu laiku pavadīt pie saviem radiniekiem. 

Kā zināms, šis gads bērniem nav bijis vienkāršs, tomēr visi šo gadu ir pabeiguši sekmīgi – viņi ir malači. Tas, par ko mēs ceļamies un krītam, ir bērnu attīstība, veselība un izglītība – tās, mūsuprāt, ir trīs svarīgākās bērnu interešu pārstāvības lietas. 

LAIMĪGS UN DROŠĪBĀ. Ilustratīvs foto, Ārija Romanovska


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru