Bērnus un jauniešus aicina robotikas darbnīca

18.Decembris, 2019
Izglītība
Portālā

Aicinām bērnus un jauniešus 4. janvārī piedalīties izglītojošā un attīstošā robotikas darbnīcā «Dodam startu robotiem», kas norisināsies Valmieras integrētās bibliotēkas telpās Cēsu ielā 4, laikā no plkst. 11 līdz 15.

Robotikas darbnīcā bērni un jaunieši no 6 gadu vecuma darbosies ar Lego Education sērijas komplektiem, kas ar fiziskiem un digitāliem resursiem palīdz mācīt priekšmetus, kuri mudina skolēnus domāt radoši, sistemātiski un paver iespējas nākotni saistīt ar inženierzinātnēm – programmēšanu, mehatroniku un automātiku.

Dalība robotikas darbnīcā notiks divās grupās, kas tiks izveidotas, ņemot vērā dalībnieku vecumu un uzdevumu sarežģītības pakāpi. Bērni no 6 līdz 8 gadu vecumam būs aicināti līdzdarboties 60 minūšu ilgajā Lego WeDo darbnīcā, bet bērni no 9 gadu vecuma un vecāki – 80 minūšu ilgajā Lego EV3 darbnīcā.

Pasākums tiek rīkots par godu 2020. gada Pasaules Robotu olimpiādes nacionālā fināla sacensībām, kas norisināsies nākamā gada 16. maijā Vidzemes Augstskolā. Pasaules Robotu olimpiādē ik gadu piedalās prasmīgākie skolu, nevalstisko organizāciju un pašvaldību rīkoto robotikas pulciņu un nodarbību dalībnieki, kuri gatavi parādīt savas zināšanas un iemaņas, sacenšoties četrās kategorijās – Atvērtā (Open); Parastā (Regular); Futbols (Football); Augstākais līmenis (Advanced robotics). Sacensībās piedalās bērni un jaunieši līdz 25 gadu vecumam.

Dalība robotikas darbnīcā ir bez maksas. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās klātienē – Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā vai zvanot pa tel. 64222512; 26332241.

Pasākumu rīko Valmieras integrētā bibliotēka sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu.

Dārta Rasa Ozola,

Vidzemes Augstskola

NO LEGO EDUCATION sērijas komplektiem bērni un jaunieši varēs veidot savu mazo robotu un programmēt tā vadību. Publicitātes foto

Komentāri
Pievienot komentāru