Bez konsekvences nekādi

- 21.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Satversmes tiesa (ST) pieņēma prognozējamu un loģisku lēmumu, ka prasība Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem apliecināt latviešu valodas prasmes ir likumīga.

Tas ir ne tikai loģiski, bet arī pareizi un apsveicami. Gan tādēļ, ka jebkurai valstij un tās pilsoņiem ir visas tiesības izlemt, kas un ar kādiem nosacījumiem pastāvīgi dzīvo tās teritorijā, gan tādēļ, ka citas Latvijas un attiecīgi vēl kādas citas vietas, kur pastāvēt latviešu valodai, pasaulē vienkārši nav. Tā ka patiesībā viss ir ļoti vienkārši, un to vajadzēja izdarīt jau sen. 

Cits jautājums ir, ka Latvijā arī bez Krievijas pilsoņiem ir gana kupls skaits ļaužu, kuri latviešu valodā nekad nav runājuši, nerunā un, visticamāk, nekad arī nerunās. Tostarp tādēļ, ka neviens no viņiem latviešu valodas prasmes prasīt negrasās. Arī visdažādāko anglicismu sarunvalodā, kā arī izkārtņu tikai angļu valodā vismaz valsts galvaspilsētā Rīgā ir saradies gluži vai vairāk nekā savulaik rusicismu un izkārtņu krievu valodā, taču kāda īpaši aktīva cīņa ar šīm parādībām kaut kā nav vērojama.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru