Bez ziemas dienesta neiztikt

- 4.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Autoceļu uzturētājiem darbu specifika sanāk sezonāla, taču, šķiet, vislielākā uzmanība laika prognozei un tai atbilstošam autoceļu stāvoklim nenoliedzami tiek pievērsta ziemas sezonā. 

Protams, šogad tikai retu reizi pat novembrī termometra rādījumi pietuvojās nulles atzīmei, taču viņnedēļ jau dažus rītus, piemēram, otrdien, braucējiem nācās negaidīti izbaudīt tā saukto melno ledu. Man pašam tas gadījās, normālā ātrumā braucot iekšā rotācijas aplī uz Valmieras – Rūjienas šosejas, sen nebiju piedzīvojis to sajūtu, vien pāris mirkļus, kad jūti – auto ar visām ziemas riepām tomēr šļūc, nevis ripo!

Par to, lai šādas emocijas autobraucējiem aiztaupītu, gādā autoceļu uzturētāji. Jau tradicionāli no 1. novembra visā Latvijā, arī akciju sabiedrības Latvijas autoceļu uzturētājs Valmieras ceļu rajonā darbu sācis ziemas dienests. Gandrīz visu novembri laiks pieturējās plusos, ne pārāk apgrūtinot visus ziemas sezonas ceļu uzturēšanas darbos iesaistītos uzņēmumu darbiniekus, bet gada vienpadsmitā mēneša pēdējā nedēļā un decembra pirmajās dienās  pilnīgi noteikti viss nostājās savās vietās: vismaz naktīs temperatūra noslīdēja jau dažus grādus zem nulles, līdz ar to savu misiju varēja sākt šoseju kaisītāji. 

ZIEMAI GATAVI! Ceturtdienas priekšpusdienā četri no Valmieras ceļu rajona galvenajā ražošanas bāzē pierakstītajiem speciālajiem ceļu tīrīšanas – kaisīšanas automobiļiem bija savās stāvvietās, vien piektais vēl nebija atgriezies no darba tūres uz valsts nozīmes autoceļiem Valmieras apkārtnē. Mūsdienīgas, moderni aprīkotas un jaudīgas tehnikas ceļu uzturētāju bruņojumā pietiek, lai kāda būs ziema, tā nepārsteigs! 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru