Bijušās katlumājas skurstenis iegūst jaunu šarmu

- 30.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par «INSIDE OUT» projektu, kas ir pasaules lielākais un vis­aptverošākais cilvēku foto projekts ar mērķi mainīt pasauli, laikraksts «Liesma» ir rakstījis vairākkārt. 

Šobrīd jau ir redzami projekta rezultāti jeb lielformāta foto portreti, kuri tika izvietoti vietā, kas nekad nav pieredzējusi fotoizstādi. Šī vieta ir pildījusi saimniecisku uzdevumu, ko iedzīvotāji, visticamāk, nekad nav iztēlojušies kā kultūrtelpu – tas ir Valmieras bijušās katlumājas skurstenis Rīgas ielā 25, kas slejas 45 metru augstumā virs pilsētas. Aplīmēts tika ne tikai skurstenis, bet arī bijusī katlumāja, jo uz skursteņa vien nepietika vietas visiem 377 cilvēkiem. Pats līmēšanas process notika 27. un 28. aprīlī, un šobrīd jau ir gatavs rezultāts, kas atkarībā no laikapstākļiem būs skatāms apmēram mēnesi. 

Valmieras projekta iniciatīva pasaules kartē tika iezīmēta ar uzsaukumu «Notice us!» («Pamani mūs!»). Šī ir unikāla iespēja parādīt Latviju, mūsu kultūru, cilvēkus plašākai pasaulei. Par projektu vairāk stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības galvenā kultūras projektu vadītāja LIENE JAKOBSONE: 

«Patlaban jau 252 tūkstoši pasaules iedzīvotāju ir iesaistījušies līdz šim lielākajā publiskās mākslas fotoprojektā. Baltijā šāds projekts nekad nav bijis. Latvija ir pirmā valsts, kas sper šādu soli.

VISI DROSMĪGIE 377 CILVĒKI redzami Valmieras centrā, uz bijušās katlumājas sienām un skursteņa. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru