Biškopībā – ar pieredzi un pievienoto vērtību

- 9.Marts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

«Bites jau lido!» – tā 4. marta pēcpusdienā Brenguļu pagasta sporta un kultūras centrā «Kaimiņi», tiekoties ar interesentiem sarunā «Viss par bitēm un medu», teica pieredzējušie biškopji INGRĪDA un MONVĪDS SOVERI no Smiltenes novada Bilskas pagasta «Līčupēm».

Pašpietiekama saimniecība

Iepazīstoties Monvīds klātesošajiem teica: 

«Iespējams, ka daļa sanākušo mūs pazīst pavisam no citas darbības sfēras, jo mēs abi agrāk bijām aktīvi kultūras darbinieki: dramatiskā kolektīva vadītāja un tautisko deju kolektīva vadītājs, kā arī sarīkojumu deju skolotājs. Vairāk nekā četrdesmit savas dzīves gadus nodarbojamies arī ar biškopību. To iesākām, kad ziedputekšņi maksāja 21 rubli un 50 kapeikas, bet medu sagādē varēja nodot vien par 3 rubļiem un 60 kapeikām. Medus tolaik bija kapeikas, bet ziedputekšņi – nauda!

Mūsu drava ir neliela – no 20 līdz 30 saimēm. Tā, lai paši saviem spēkiem tiekam ar visu galā. Kad prasa, kādas tad ir mūsu bites, atbildu, ka dravā ir darba bites, trani un bišu mātes. Darba bites attīstās 21, trani – 24, bet mātes – 16 dienās. Trani nepārziemo, tādēļ to nav salīdzinoši daudz. Māte katrā saimē ir tikai viena, jo labi zinām, ka divas saimnieces vienā virtuvē nevar sadzīvot. Darba bites gan ir daudz, bet vismazāk to ir tagad – pavasarī. Saimes pašlaik jau ir daļēji izlidojušas, nezin kādēļ, bet saimes jau ir sākušas perot. Un tas ir slikti.

MONVĪDS SOVERS: «Darba saimniecībā pietiek!» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru