Brīvprātīgie ugunsdzēsēji — vērā ņemams spēks

- 19.Aprīlis, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mūsu apriņķa brīvprātīgie ugunsdzēsēji reizi mēnesī organizē sanāksmes, un katra tikšanās ir pie kādas no brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandām.

7. aprīlī Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju kārtējā ikmēneša sapulce notika Dikļu kultūras namā. Tikšanos atklāja, kā arī par paveikto un nākotnes uzdevumiem klātesošos informēja Valmieras rajona BUB priekšsēdētājs Egīls Kaužēns. Viens no mājas darbiem komandām bija apzināt jauno, aktīvo brīvprātīgo ugunsdzēsēju un senioru skaitu, norādot dzīvesvietu un saziņas iespējas. Šī informācija ir svarīga ne tikai paškontrolei, bet arī ārkārtējos gadījumos, kad nepieciešama ugunsdzēsēju operatīva mobilizācija uzdevumu veikšanai. Apkopojot saņemto informāciju, varam secināt, ka esam vērā ņemams spēks — Valmieras apriņķī kopā esam 147 biedrības biedri, no tiem 110 ir aktīvie ugunsdzēsēji.

Sanāksmē viesojās firmas SIA «Latakva» īpašnieks Artis Kronbergs, kura firma nodarbojas ar ugunsdzēsības aprīkojuma tirdzniecību un ir Naukšēnu un Rūjienas novada jauniešu ugunsdzēsēju sporta komandas patrons. Kronberga kungs klātesošos iepazīstināja ar jaunāko ugunsdzēsības aprīkojumu, tā iegādes un standarta prasībām, kā arī ar ugunsdzēsības sporta inventāra specifiku. Savukārt Naukšēnu un Rūjienas novada jauno ugunsdzēsēju pulciņu vadītāja Linda Čākure dalījās iespaidos par veiksmīgi izveidoto sadarbību ar jaunajiem ugunsdzēsējiem Baltkrievijā, kur reizi gadā brauc ciemos un piedalās kopīgās sacensībās, veicot dažādus interesantus uzdevumus, kā, piemēram, palīdzība dažādās situācijās nonākušam cilvēkam, kā rīkoties ar kalnā kāpšanas aprīkojumu un citām glābšanai svarīgām zināšanām.

SAPULCĒ DIKĻOS: (no kreisās) Matīšu BUK auto vadītājs Ainars Krastiņš, Ipiķu BUK priekšnieks Edvīns Anšmits, Ēveles BUK priekšnieks Aivars Lamba, Ēveles BUK ugunsdzēsējs Māris Kalniņš, Rūjienas novada BUK ugunsdzēsības sporta trenere Linda Čākure, Latvijas BUB apvienības priekšsēdētājs Vijārs Griķis, Naukšēnu novada UGD priekšnieks Andrejs Rullis, firmas «Latakva» īpašnieks Artis Kronbergs, Bērzaines BUK priekšnieks Atis Keziks, Matīšu BUK priekšnieks Ainārs Līsmanis, Dikļu BUK priekšnieks Andris Krēsliņš, Rencēnu BUK priekšnieks Ziedonis Hāns un Dikļu pagasta pārvaldes priekšsēdētājs un brīvprātīgais ugunsdzēsējs Atis Antons.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru