Ceļā uz Dabas koncertzāli Burtnieka palienē

- 27.Jūnijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Atbalstiet «Dabas koncertzāli» ar Mobilly kontu ziedojumiem!

«Dabas koncertzāle» jau 12 gadus veido dabas, mākslas, mūzikas, zinātnes, video mākslas un dramaturģijas simbiozes uzvedumus, kuros ar inovatīvu un veiksmīgu veidu pievērš sabiedrības uzmanību Latvijas dabas aizsardzībai un problēmjautājumiem.

Bezmaksas performances katru gadu apmeklē vairāki tūkstoši gan Latvijas iedzīvotāju, gan ārzemju viesu. Aptuveni 80% apmeklētāju atzīst, ka, pateicoties «Dabas koncertzālei», viņi ir ieguvuši vairāk zināšanu dabas aizsardzībā un tādējādi ir motivēti veikt kādu dabai draudzīgu rīcību. Par šo inovatīvo veidu, kā pievērst sabiedrības uzmanību dabas problēmjautājumiem caur mūziku, dzeju un vizuālo mākslu, «Dabas koncertzāle» pagājušajā gadā ieguva prestižo «Natura 2000» balvu komunikācijas kategorijā.

Turpinot iesākto un neapstājoties pie sasniegtā, «Dabas koncertzāle» aicina iesaistīties ikvienu interesentu «ceļā uz jaunām virsotnēm» un kļūt par «Dabas koncertzāles» atbalstītāju, veicot ziedojumu.

Ziedot var:

* izmantojot Mobilly aplikāciju (sūtot īsziņu uz 1859: PAY (SUMMA) DABA Piemēram, PAY 3 DABA);

* veicot pārskaitījumu uz bankas kontu: biedrība «Dabas koncertzāle», reģistrācijas numurs 40008167295, LV16HABA0551029552525.

Atbalstīt «Dabas koncertzāles» darbību var arī, iegādājoties «Dabas koncertzāles» mūzikas un video ierakstus vai nu DK pasākumu vietās, vai nopērkot digitālā veidā interneta vietnē: http://natureconcerthall.bandcamp.com

Par ziedotajiem līdzekļiem «Dabas koncertzāle» turpinās veidot bezmaksas multimediālus pasākumus. Rīkot «Dabas koncertzāles» pasākumus bez maksas ir iespējams, vien pateicoties sadarbībai ar pašvaldībām un pastāvīgiem atbalstītājiem — Latvijas vides aizsardzības fondu, Dabas aizsardzības pārvaldi, kura kopā ar brīvprātīgajiem katru gadu nodrošina zinātniskās laboratorijas un izzinošas darbnīcas.

Šajā piektdienā pie Burtnieka

Atgādinām, ka šī gada dabas, mūzikas, mākslas un video performances ir veltītas 2017. gada bezmugurkaulniekam — augsnes dižsliekai. Pirmais pasākums jau 17. jūnijā notika Dvietes palienē, bet «Dabas koncertzāles» noslēdzošā performance būs šajā piektdienā, 30. jūnijā, Burtnieku novada palieņu pļavās. (Pasākuma vietas sīkākas koordinātas skatāmas pielikumā vai interneta vietnē http://ej.uz/DK-Burtnieki_karte.

Kā ierasts, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi būs arī zinātnes un izziņas darbnīcas, kurās varēs iegūt plašāku informāciju par slieku ikdienu un nozīmi ekosistēmā. Darbnīcas sāksies no pl. 19 un būs atvērtas apmēram līdz pl. 22.45, bet koncerta sākums gaidāms neilgi pēc saulrieta.

«Skatuve/paviljons pasākumam veidota kā vides mākslas objekts, kas sevī apvieno arhitektūru, mūziku, zinātni, gaismas un video instalāciju,» norāda scenogrāfijas autors, arhitekts Didzis Jaunzems. Tā ir apļveida platforma, kas novietota 45 grādu leņķī un kalpo kā milzīgs video projekciju ekrāns, kā portāls, caur kuru tiek izzināta pazemes pasaule un augsnes dižslieka — 2017. gada «Dabas koncertzāles» varonis. Savukārt aiz portāla četros stāvos izvietoti mūziķi, kas skatītājiem redzami caur trīs atvērumiem apļa virsmā.

Atgādinām, ka Dabas koncertzāle notiek brīvā dabā un, lai pilnvērtīgi — bez rūpēm un raizēm izbaudītu vakaru, aicinām paņemt līdzi pārnēsājamos krēslus, kā arī parūpēties par siltākām drēbēm — vasaras naktis vēl nav tik iesilušas.

Tos, kuri plāno «Dabas koncertzāli» apmeklēt, īpaši nesteidzoties, informējam, ka būs nodrošinātas arī telts vietas tiem, kam labāk patīk nakts miers zem skaidrām debesīm. Bet Burtnieku novadā un blakus novados iespējams izmantot viesu māju pakalpojumus.

Aktuālajai informācijai sekojiet līdzi «Dabas koncertzāles» mājaslapā www.dabaskoncertzale.lv un sociālajos tīklos, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv/


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru