Ceļam latiņu augstāk

- 27.Februāris, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

“Uzskatu, ka, jo veiksmīgāks ir pirmais skolotājs, jo veidojas pozitīvāka attieksme pret izglītību gan bērnam, gan ģimenei, kurai saskarsme ar konkrēto skolu ir pirmoreiz,” saka Valmieras 5. vidusskolas direktore RUDĪTE MARKUS. Viņa skolu vada jau sešpadsmito gadu, kā arī pasniedz jauniešiem vācu valodu. Rudīte Markus strādā Valmierā kopš 1987. gada pēc universitātes absolvēšanas. Perfektas zināšanas vācu valodā un tās lietošanas niansēs gan pilīs, gan būdiņās, — tā par skolotājas erudīciju saka kāda bijusī kolēģe, atceroties direktores sirdsdarbu: nu jau daudzus gadus viņa koordinē Valmieras sadarbību ar Gīterslo apgabalu Vācijā, palīdz pilsētas pašvaldībai šo sakaru uzturēšanā.  Sadarbības partnere 5. vidusskolai ir Halles vidusskola.

Kā jūs nonācāt Valmierā?

Padomju laikā pēc augstskolas absolvēšanas bija valsts sadale. Tagad ir citādi — pabeidz augstskolu un izvēlies pats, kur gribi strādāt. Mums bija stingra valsts sadale, brīvās pedagogu vietas varēja  izvēlēties atkarībā no iegūtajām sekmēm. Kam bija labāki rezultāti, tie gāja pirmie.

Kā tas notika?

Man augstskolā mācībās bija ļoti labi rezultāti. Atceros, toreiz redzēju lielu lapu ar skolu sarakstu, kur trūka pedagogu, un man parādīja, kur vajadzīgi vācu  valodas skolotāji. Es pati esmu no Gulbenes puses, protams, ka gribēju atgriezties Vidzemē. Bija vairākas iespējas Liepājā, Grobiņā. Es tā iedomājos, ka manas lauku mājas ir 100 kilometrus no Valmieras, bet, ja es izvēlēšos to pusi, — ārprāts, kad es uz mājām tikšu! Tas bija cits laiks. Ja šobrīd to stāstu studentiem, viņi brīnās, ka pieliek priekšā sarakstu un izvēlies. Vidzemē man bija divas izvēles: Mazsalacas vidusskola vai Valmieras 5.vidusskola.

Tā kopš augstskolas pabeigšanas esat šeit?

Jā, kopā ir 31 gads — no 1987. gada 1. augusta. Jūnijā pabeidzām augstskolu, tad bija viens mēnesis brīvs, un tad sākās darba gaitas. Tobrīd 5. vidusskolas direktors bija Inārs Riekstiņš. Kad pirmā valsts sadale bija izgājusi cauri, es atbraucu apskatīties un aprunāties, lai apmēram būtu priekštats, lai saprastu,  kāda ir skola. Tā es augustā ierados un esmu līdz šim brīdim.

PIRMĀ UN VIENĪGĀ darba vieta Rudītei Markus ir Valmieras 5. vidusskola. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru