Ceļojums tālvadībā kopā ar brīvskolotājiem

- 19.Aprīlis, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Ceļot realitātē, virtuāli vai, izmantojot savu pieredzi un pieejamos resursus, interesantus, savdabīgus objektus ieteikt apskatīt citiem? Manuprāt, visi varianti labi, jo katra dzīves situācija izdara savas korekcijas.

Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis kā Latvijas brīvskolotāji un ceļotāji uz motocikliem organizē skolēniem konkursus, līdz ar to iesaistot viņus ceļojuma plānošanā un dalībā neklātienē. Bet ceļojums kaut kad beidzas, un tad ar motociklistiem ir tikšanās klātienē un konkursantu apbalvošana.

Tā arī šoreiz, kad uz pasākumu Latvijas Televīzijā bija ielūgti Latvijas skolēni, to vidū arī no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

Tikšanās sākumā Mārtiņš Sils pastāstīja par moto ekspedīciju pirms diviem gadiem «2 Rati 2 Ragi», kad, šķērsojot 13 Āfrikas un 6 Eiropas valstis, dažādas dabas zonas un klimata joslas, no -3˚ Etiopijas kalnienē līdz +47˚Sahāras tuksnesī, visu laiku atrodoties vienā laika joslā, no Āfrikas galējiem dienvidiem līdz Eiropas galējiem ziemeļiem tika nobraukti 23000 km. Uz jautājumu, kādas ir sajūtas tādā svelmē, motobraucējs atbildēja: iedomājieties fēnu, kas četras stundas jums pūš sejā karstu gaisu.

Pirms Āfrikas brauciena bija pirmais brīvskolotāju organizētais konkurss, kurā ceļotājiem bija jārealizē 600 iesūtītie skolēnu uzdevumi. Savukārt iepriekšējā rudenī tika braukts no Āfrikas dienvidiem, Keiptaunas līdz Namībijai, arī izpildot skolēnu iesūtītos uzdevumus. No VPĢ skolēniem aktīvākais bija Andris Kārkliņš, bet balvu par labāko konkursa jautājumu (par Namībijas Fiš-riveras upes kanjonu) ieguva Ričards Edijs Štibe. Balvā — afrikāņu meitene (līgava), izgrebta no sarkankoka, kas atvesta no Āfrikas.

SATIKŠANĀS. No kreisās: skolotāja Anda Asafreja, Ģirts Vilnis, Ričards Edijs Štibe, Mārtiņš Sils, Deniss Čigunovs ar Eiženu — Mārtiņa uzticamo ceļabiedru visās mototūrēs — un Juris Pūce.

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru