Čempioni lauž lāstu un valmieriešu sirdis

- 26.Septembris, 2019
Sports
Laikrakstā

Optibet futbola virslīgā tikai vienai komandai nedeg papēži, proti, Riga FC, kurai pēc personisku rēķinu nokārtošanas ar valmieriešiem svētdienas vakarā nu atliek tikai pārkāpt pāri pašu astei, lai otro gadu pēc kārtas paceltu virs galvām čempionu kausu. Tikmēr pārējām komandām vēl visas iespējas pacelties vai noslīdēt – pārsteigt vai sarūgtināt savus līdzjutējus.

Rīdzinieki uz Valmieru devās ar divām domām. Pirmā – nepieļaut Tamaza Pertijas VALMIERA GLASS VIA komandai arī ceturto reizi sezonā pēc spēles gavilēt (iepriekšējās beidzās ar divām 1:0 uzvarām un vienu 0:0 neizšķirtu), un otrā – neatlikt čempionu titula iegūšanu uz pēdējām kārtām. Abas arī viņiem īstenojās, bet ne vieglā ceļā. Valmierieši izrādīja nopietnu pretsparu. Neskatoties uz zaudējumu, Pertijas vīri šajā ceturtajā duelī parādīja labāko sniegumu – iepriekšējās spēlēs tomēr lielu lomu nospēlēja veiksme, kura savukārt izpalika svētdienas drēgnajā vakarā.

Riga FC galvenajam trenerim bagāžā uz Valmieru bija paņemts teju visspēcīgākais sastāvs, iztrūka vien daži, kā Deniss Rakels, Vladislavs Gabovs, Felipe Brizola, Ivans Lukjanovs, Romāns Debelko  un diskvalificētais Antonijs Černomordijs. Citai komandai šādu spēlētāju zaudējums būtu katastrofa, bet ne šai, kurai ir iespējas sagatavot divus līdzvērtīgus sākuma sastāvus. Pertijas kāršu kavā iztrūkumu nebija, ja neskaita smagā traumā iedzīvojušos Hektoru Bagidī.

Spēli, kā jau tas bija gaidīts, kontrolēt centās rīdzinieki, tas viņiem lielākoties izdevās, laukuma saimniekiem savukārt labi izdevās aizstāvēties un atbildēt ar gana bīstamiem pretuzbrukumiem. Acij tīkamu dueli izvērta abu komandu vārtsargi – Vladislavs Lazarevs ar Robertu Ozolu, abi nesenie konkurenti par vietu Latvijas valstsvienības vārtos, kā viens, tā otrs pielika roku (rokas) rezultāta noturēšanā. Spēles vienīgie vārti tika gūti pēc mājinieku kapteiņa Ofosu Apijas neveiklas kļūdas, mēģinot pārdroši atspēlēt bumbu ar galvu savam vārtsargam, diemžēl sanāca tieši uz kājas Miroslavam Slavovam, kurš to acumirklī netverami raidīja vārtu tīklā. Līdzīgu dāvanu saviem pretiniekiem spēles 69. minūtē pasniedza arī Rīgas aizsargs Elvis Stuglis, ja vien viņa apzadzējs Toluvalesī Arokodare izgājienā viens pret vienu būtu savu iespēju izmantojis – glāba Ozols. Tuvojoties spēles beigām, ar nodomu pacīnīties uzbrukumā laukumā tika laists spēlējošais treneris Gatis Kalniņš. Uzbrukumam pieslēdzās arī pašaizliedzīgais Leo Lelis, pašās beigās arī Lazarevs, bet nekas no tā nesanāca.

Pēc spēles pie savām ģērbtuvēm Riga FC treneru kolektīvs savā starpā kalkulēja punktus tabulā. Vēl gan viņi, kā pērn šai pašā vietā, čempionu svinības neuzsāka – mazliet jāpaciešas – nākamajā kārtā jāuzvar Daugavpils vai jācer uz RFS punktu zaudējumu spēlē pret Mettu.

Mihails Koņevs pēc spēles: «Braucot uz Valmieru, gatavojāmies ļoti grūtai spēlei, principā tāda arī izvērtās. Pret Valmieru šogad ne tikai trīs spēlēs nebijām guvuši uzvaras, bet pat nebijām guvuši nevienus vārtus. Zinot šo komandu, ka tā spēlē ļoti interesanti, ar piespēlēm, dažādiem variantiem uzbrukumā, ar presingu, kas man imponē, tā arī sanāca – kaut kur mēs spēli kontrolējām, kaut kur atdevām iniciatīvu – tā radot arī bīstamus momentus pie pašu vārtiem. Īpaši otrajā puslaikā, kad spēle pie 1:0 ritēja mūsu kontrolē, radās šīs nevajadzīgās kļūdas – nevaru to saprast, daudz par to runājam, it kā pieredzējuši spēlētāji, kā Stuglis, pieļauj tādas kļūdas. Tieši pēc šīs kļūdas spēle aizgāja kā šūpolēs – pretinieks sajuta, ka var izglābt šo spēli, izvērtās ļoti nervozas beigas. Tādai komandai kā mums tas ir nepieņemami, vajadzēja mums pārņemt spēles kontroli un novadīt to līdz loģiskam noslēgumam. Galvenais, ka šodien uzvarējām, vēl vairāk nostiprinājām mūsu pozīciju. Vēl daudz spēļu, neatslābināmies, bet tai pašā laikā esam arvien tuvāk, lai uzvarētu šajā turnīrā. Kā jau teicu, man imponē Valmieras spēle, novēlu tai turpināt rādīt šādu spēli, vēl nekas nav zaudēts cīņā par Eirokausiem.»

Tamazs Pertija: «Pirms spēles, protams, sapratām, ka Rīgai šī būs principa spēle, ka tā šeit brauks pēc trim punktiem, neskatoties uz to, ka viņi faktiski ir jau atrisinājuši savu galveno uzdevumu – viņi ļoti pārliecinoši dodas pretī čempionu titulam. Zinājām, ka viņi būs spēcīgi motivēti, un tā arī bija. Ne velti šī komanda šobrīd atrodas tur, kur tā atrodas. Ne tikai pelnīti, bet pat liekas, ka uzrakstīts, ka tā jābūt. Jau iepriekš esmu teicis, ka tā ir ļoti kustīga, futbolu spēlējoša komanda, man tiešām patīk, kā viņi darbojas. Tāpēc mūsu uzdevums bija liegt viņiem izpausties, saspēlēties. Periodiski tas mums izdevās, un bija arī brīži, kad mums bija visai grūti. Pēc spēles pateicos saviem spēlētājiem, jo tomēr spēle bija ļoti intensīva, ātra, pie kā vainīgs arī mitrais laukums – abas komandas demonstrēja skaistu futbolu. Abām bija momenti, kuros varēja gūt vārtus. Protams, šobrīd es varu atzīt, ka esam tomēr klasi zemāka līmeņa komanda nekā Rīga, ne velti viņi tiecas pēc čempionu titula un mēs cīnāmies par Eirokausu vietām. Pēc spēles man ir divējādas sajūtas – patika, kā šodien izskatījāmies, bet žēl, ka zaudējām – bija mums iespējas izraut kaut neizšķirtu. Būtu arī neiedomājami, ka visās četrās kārtās Rīga būtu pret mums zaudējusi punktus – tā ka viss ir likumsakarīgi. Novēlu Rīgai sasniegt mērķi, bet mums, kā jau pretinieku treneris minēja, sasniegt mūsu pašu mērķi, kuru turnīra vidū paši sev uzstādījām.»

Šajā kārtā fiksēti vairāki interesanti rezultāti – RFS Jelgavā nospēlē neizšķirti (1:1), Spartaks ar 4:2 pārspēja liepājniekus viesos, bet Metta Daugavas stadionā, spēlējot mazākumā, panāca neizšķirtu (3:3) pret Ventspili. Situācija tabulā ir šāda: Riga FC 57 p. (26), RFS 46 p. (27), FK Ventspils 43 p. (27), FK Spartaks 40 p. (27), VALMIERA GLASS VIA 35 p. (26), FK Liepāja 29 p. (26), FK Jelgava 29 p. (26), BFC Daugavpils 26 p. (26), FK Metta 24 p. (27).

Nākamā spēle mūsu futbolistiem vēlreiz mājās – šosvētdien pl. 16 pret FK Ventspils.

VALMIERA GLASS VIARiga FC 0:1 (0:1)

Vārti: Slavovs 39’

Brīdinājumi: Grjaznovs 43’, Teikšeira 61’, Kalniņš 87’ – Rugins 89’, Kamešs 90’+3’

Sastāvi: Lazarevs (v), Kārkliņš (82’ Kalniņš), Apija (k), Lelis, Miķelsons, Grjaznovs, Bogdaškins (82’ A. Jaunzems), Nakamura, Punculs, Teikšeira, Arokodare – Ozols (v), Stuglis, Prenga, Pētersons, Kamešs, Bopesī (46’ Rugins), Šaričs, Laizāns, Rožers (64’ Šarpars (84’ Paničs)), Višņakovs, Slavovs.

Spēles tiesnesis: Artis Ķēniņš

Skatītāji: 355

CETURTAJĀ un pēdējā šīs sezonas tikšanās reizē Riga FC komandai beidzot izdevās uzvarēt vienīgo neuzvarēto komandu šajā sezonā – VALMIERA GLASS VIA, tā pasperot vēl vienu platu soli tuvāk otrajam čempionu titulam pēc kārtas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru