"Cēsu mājas": cita pieredze ar īres namiem

- 16.Janvāris, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Liesma daudz rakstījusi par īres namiem Valmierā. Tagad startu gaida projekts ar vēl 120 dzīvokļiem, to realizēs pašvaldības SIA Valmieras namsaimnieks.

Cita pieredze šajā jomā ir kaimiņos – Cēsu novadā, kur nu jau trīs daudzdzīvokļu namus un vienu rindu māju uzbūvējusi un pat arī apsaimnieko būvfirma SIA Siguldas būvmeistars. Piektdien cēsnieku pieredzē ar Liesmu dalījās JĀNIS ROZENBERGS, Cēsu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs. 

Siguldas būvmeistars projektu Cēsu mājas Saules un Vilku ielu stūrī Cēsīs sāka 2019. gadā. Kāpēc tieši Cēsīs, kur, manuprāt, nebūt nav tā jaudīgākā uzņēmējdarbība, līdz ar to arī darba roku un attiecīgi dzīvokļu pieprasījuma?

Kopumā Cēsīs mājokļu piedāvājums ir krietni vien mazāks par pieprasījumu. Līdz ar to faktiski nav īres piedāvājumu, ja tas arī parādās, tad pazūd jau stundas, pusotras laikā. Arī īres maksas Cēsīs nav nekādas mazās. Tāpat dzīvokļu pārdošanas cenas Cēsīs ir pietiekami augstas, vēl pirms pāris gadiem dzīvokļu cenas Cēsīs, rēķinot uz kvadrātmetru, pielīdzināja Rīgas mikrorajoniem. Pirms lielās krīzes – laikā no 2006. līdz 2008. gadam – Cēsīs tika uzbūvēti pieci daudzdzīvokļu nami, klāt nāca 220 jauni dzīvokļi. Trīs no šiem māju projektiem realizēja divas vietējās būvfirmas, bet divus – attīstītāji.

JAU IR TRĪS, BET CELS VĒL ČETRUS. Dzīvojamo namu masīvā netālu no Cēsu maģistrālās Piebalgas ielas, kam tieši blakus kreisajā pusē, braucot ārā no pilsētas, arī siguldiešu būvētā rindu māja, arī šie trīs no ārpuses vienādie četru stāvu nami. Pirmajā uzceltajā ir 22 dzīvokļi, abos nākamajos – pa 16, lielākoties tie ir lielas kvadratūras 3 istabu dzīvokļi. Siguldas būvmeistaram uz firmas iegādātās zemes vēl vieta četriem namiem. Šogad būvnieki Cēsīs pauzēšot, bet 2025. gadā šajā masīvā taps jau ceturtais daudzdzīvokļu nams, kura pagrabam, ļoti iespējams, jau būšot arī patvertnes funkcijas. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru