Cilvēki aizvien vairāk tendēti uz procesu, ne rezultātu

- 19.Jūlijs, 2019
Viesis
Laikrakstā

ALDIS ZAULS ir SIA «WIN Partners» biznesa treneris un konsultants. Jau 18 gadus viņš veido un vada dažādus mācību un attīstības pasākumus. Sarunu festivālā «Lampa» biznesa treneris lekcijā ar aktivitātēm dalījās par tēmu «Mērķi, kuri liek aizmirst dzīvot!». Viņš apmeklētājus iepazīstināja ar nosacīti jaunu veidu, kā sasniegt galarezultātu, daloties par SMART un OKR metodes labajām un sliktajām iezīmēm.

No vienas galējības otrā

Aldis Zauls strādā gan ar privātpersonām, gan uzņēmumiem, palīdzot tiem koncentrēties uz saviem attīstības mērķiem. Pēdējos piecus gadus vairākas no šīm organizācijām ir starp Gazeles TOP 25 straujāk augošajiem uzņēmumiem. «Tātad vai nu es augu ar viņiem, vai viņi ar mani,» smejoties teic biznesa treneris.

Viņš savā dzīvē ir izmēģinājis dažādas galējības – plūšanu pa dzīvi, skatoties uz visu pozitīvi, ar domu: viss būs labi, līdz sevis programmēšanai – no rīta celies, meditē, raksti mērķus, vingro, duša utt. Nestrādāja neviens no šiem veidiem. «Es mēģināju atrast kaut kādu vidusceļu, meklēju jaunas lietas,» atceras biznesa treneris. Tā viņš nonāca pie nosacīti jaunas metodes, kā nospraust mērķus.

Laikmets mainās

Ilgstoši mērķus mācīja definēt pēc SMART principa, kas ir saīsinājums no S – specific (specifiskums, detalizētība, uzstādījuma precizitāte), M – measurable (izmērāmība ciparos, kvantitātē, salīdzinājumos), A – attainable (sasniegšanas reālās iespējas), R – relevant, arī realistic (atbilstība situācijai un resursu pieejamība), T – time bounded (laika ierobežojums jeb «rāmis»). «Es arī gadu desmitus visiem mācīju un visus mocīju ar SMART metodi – sēdi, raksti SMART mērķi, un tev viss dzīvē izdosies, bet kas notika patiesībā – daudziem cilvēkiem tas nestrādāja,» atceras Aldis Zauls.

Tam ir pavisam vienkārši trīs iemesli. Pirmkārt, SMART princips uzliek spiedienu, ka mērķis ir noteikti jāsasniedz. Ir cilvēki, kas zem spiediena nevis skrien, bet salūst. Mēs esam dažādi. Otrkārt, laikmets ir ļoti dinamisks, bet SMART mērķis visbiežāk ir kaut kur tālā nākotnē, piemēram, uz vienu gadu, un cilvēks par to vispār aizmirst.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru