Cīņa par titulu ir galā

Pagājušajā piektdienā Valmierā un Valmieras novadā sirsnīgi un aktīvi tika uzņemta konkursa Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 starptautiskā žūrija.

Tās pārstāvji no Spānijas, Horvātijas un Latvijas klātienē iepazinās ar Valmieras un Valmieras novada programmas piedāvājumu, norišu īstenošanas vietām un tikās ar komandu. Mājinieki ciemiņiem rādīja un stāstīja, kāds būs vislielākais ieguvums Vidzemes reģionam, Latvijai un Eiropai gadījumā, ja par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027. gadā tiks izvēlēta Valmiera.

Starptautiskās žūrijas dalībnieki astoņās stundās guva maksimālu informāciju – sajuta Valmieras novadnieka racionālo un pragmatisko dabu, iepazina viņa saimnieciskumu un radošumu. Vispirms ciemiņiem bija rekonstruētā Jāņa Daliņa stadiona apmeklējums, tālāk viņi ar velosipēdiem devās gar Gauju, bet, nonākuši pilsētas centrā, Ziloņu ielā piestāja pie Krodera ābeles iepretim Valmieras teātrim, uzzinot par teātra ēkas rekonstrukcijas plāniem.

TEĀTRA PITSTOPĀ žūrijas dalībniekiem bija divas dažādas panorāmas. Uz ezeriņa promenādes pusi Ziloņu ielas rekonstrukcijā iespētais jau gatavā veidā (attēlā), kamēr otrā pusē Lāčplēša ielai – vēl tikai iesāktās ne mazāk vērienīgās Valmieras teātra rekonstrukcijas darba fronte. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru