Cita pasaule zem Briseles spožuma

- 26.Septembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas trešdienā kinoteātrī Gaisma tika demonstrēta spēlfilma Oļegs, kuras pirmizrāde Latvijas galvaspilsētā Rīgā paredzēta 2. oktobrī, bet Latvijas kinoteātros tā būs skatāma no 4. oktobra.

Pirms seansa, lai kopīgiem spēkiem noskaidrotu, kas ir cilvēktirdzniecības cēloņi un kā sevi no tā pasargāt, notika diskusija par tēmu Vai personas dzimums, vecums, izglītība, nodarbošanās, stāvoklis sabiedrībā rada priekšnosacījumus mūsdienu verdzībai, kuru vadīja rakstniece un žurnāliste Sabīne Košeļeva, kas piedzīvojusi Oļega starptautisko pirmizrādi Kannu festivālā, kur skatītāji pēc filmas, kājas stāvot, aplaudējuši.

JURIS KURSIETIS, režisors: «Filmas stāsts cēlies no patiesiem notikumiem. Tā bija 2013. gada ziema, kad uzņēmu savu iepriekšējo filmu Modris – filmēšanas laikā mani sakontaktēja ar žurnālistu Kasparu Odiņu, kas tobrīd strādāja žurnālā Sestdiena un bija intervējis vīrieti, kurš atgriezies no Beļģijas un atradās krīzes centrā, jo bija piedzīvojis plus mīnus to, kas notiek filmā. Sākumā mani tā tematika ieintriģēja, bet, kad Kaspars atsūtīja man visu intervijas melno materiālu, es sajutu reālas bailes par to, ko šis cilvēks bija piedzīvojis un baidījās, ka atkal varētu piedzīvot. Man tas bija iekšējs satricinājums, jo es savā prātā nekad nebūtu iedomājies, ka Eiropas centrā, Eiropas institūciju galvaspilsētā Briselē notiek šādas lietas, kur cilvēki praktiski tiek paverdzināti mūsdienu izpratnē. Tāpēc man likās ļoti svarīgi un aktuāli sākt šo tēmu pētīt.

KADRS no filmas Oļegs. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru