Citāda skola

- 3.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Turpinot tradīciju, Valmieras muzejs 1. septembrī rīkoja radošo nodarbību ceļojumu «Citāda skola». Trīs stundas pagāja pils teritorijas pagalmos pie muzeja ēkām, senpilsētā un muzeja garšaugu dārzā Gaujmalā. 

Sākot pirmās skolas dienas ceļojumu, katrs dalībnieks saņēma karti, kas veda no darbnīcas uz darbnīcu. Šī gada vadmotīvs «Pamanīt un sajust» deva iespēju iesaistīties gan bērniem, gan vecākiem. Citādās skolas stundās bija iespējams likt lietā maņas, piedaloties septiņās radošajās darbnīcās, kuras apskatīja arī «Liesma».

Sākām ar arheologa stāsta darbnīcu pils pagalmā, ikkatrs bērns un vecāki uz brīdi varēja iejusties arheologa lomā. Turpat blakus atradās noslēpumu lādes darbnīca, kur bērniem bija jāatmin vārdi, skatoties uz zīmējumiem un rakstot uz lapiņas katra zīmējuma pirmo burtu. No šiem burtiem sanāca vārds, piemēram, abra. Kā tā izskatās, varēja redzēt turpat pils pagalmā vienā no senākajām ēkām – guļbaļķu klētī, kas glabā daudzas senlietas.

ARHEOLOGA STĀSTA DARBNĪCĀ. Galvenais uzdevums bērniem bija rakt, un pēc tam kā īstiem arheologiem savu atradumu dokumentēt pašiem vai ar vecāku palīdzību. G. Riekstiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru